Мъри надлъга Лилард и донесе победа на Денвър в трилър

Джамал Мъри отбеляза тройка 0.9 секунди преди края и по този начин Денвър Нъгетс победи със 121:120 Портланд Трейл Блейзърс в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Една атака преди това Деймиън Лилард бе донесъл двуточков аванс на Блейзърс с една от марковите си стрелби зад дъгата, но след това Мъри смълча феновете по трибуните в "Мода Сентър".

Никола Йокич бе най-резултатен с 33 точки, 10 борби и 9 асистенции, а Мъри отбеляза 14 от общия си сбор от 21 пункта в последната четвъртина. Така Денвър спря най-лошата си серия от началото на сезона от три последователни загуби. Арън Гордън добави 20 точки за Нъгетс, а Мъри направи и три асистенции.

Деймиън Лилард наниза 40 точки, изравни най-доброто си постижение за сезона с 12 асистенции и записа личен рекорд с девет тройки за Трейл Блейзърс. Портланд обаче е с четири поражения в последните си шест мача в редовния сезон.

Двата отбора си размениха водачеството 15 пъти в последната четвъртина, включително седем пъти в заключителните две минути.

Келдън Джонсън вкара 32 точки и Тре Джоунс добави 26 при победа на Сан Антонио Спърс със 118:109 срещу Хюстън Рокетс. Джош Ричардсън и Дъг МакДермът отбелязаха по още 12 точки за победителите, които се откъснаха в третата четвъртина и поведоха с 90:77 за старта на последната.

Джабари Смит бе най-резултатен за Рокетс с 23 точки.

Бам Адебайо отбеляза 31 точки и спечели 10 борби, а Джими Бътлър завърши с 26 пункта след 10/12 точни изстрели при победата на Маями Хийт със 115:110 срещу Лос Анджелис Клипърс.

Тайлър Хиро вкара 19 точки за Хийт, а Кейлъб Мартин помогна с още 17. Пол Джордж бе най-резултатен за Клипърс с 29 точки, към които записа 8 борби и 7 асистенции. Реджи Джаксън пък вкара 4/6 стрелби от тройката и завърши с 20 точки.