Славия продължава напред за Купата след обрат срещу Ботев (Пловдив)

Славия се класира за 1/4-финалите за Sesame Купа на България, след като победи с 2:1 Ботев (Пловдив) на стадион “Александър Шаламанов”. Двата тима изиграха равностоен двубой, а “канарчетата” излязоха напред в резултата в 16-ата минута, когато Елвис Ману вкара. Веднага след това обаче Кристиан Добрев изравни (18’), а през второто полувреме Камело Нгуена (52’) направи обрата пълен. В 70-ата минута “белите” получиха правото да изпълнят дузпа, но Галин Иванов пропусна от бялата точка. Малко по-късно Ботев вкара изравнително попадение чрез Бароан, но попадението му бе отменено заради засада (83’).

Двата тима стартираха равностойно срещата и през първите няколко минути не се създадоха опасности пред нито една от двете врати. В 11-ата центриране създаде отдясно създаде илюзията, че минава опасно близо до напречната греда на Светльо Вуцов, но топката излезе в аут.

Така се стигна до 16-ата минута, когато Брахими изведе Бароан сам срещу вратаря, но стражът на “белите” излезе добре и изби. След това Иван Минчев се опита да изрита топката напред, но не му се получи и кълбото дойде на главата на Попадийн. Той от своя страна върна към Вуцов, но вратарят на домакините не успя да улови. От цялата тази неразбория се възползва Бароан, който отне, мина покрай Вуцов и подаде на Ману. Нападателят на “канарчетата” нямаше проблем и на празна врата реализира за 1:1.

След преразглеждане на ситуацията играта бе подновена след около 2 минути и Славия веднага успя да изравни. След постепенна атака с няколко паса Кристиан Добрев бе изведен сам срещу Ханкич. Нападателят на “белите” стреля добре от границата на наказателното поле и вкара за 1:1.

Последваха нови минути, в които двата тима стояха равностойно на терена и бяха по-предпазливи, без да създават сериозни положения. Така логичното се случи и двата отбора се прибраха при равен резултат на почивката.

Второто полувреме стартира с удар на Галин Иванов от дистанция, който обаче се отклони от гърба на Генев и попадна право в ръцете на вратаря на Ботев.

21 Славия - Ботев (Пловдив)

Няколко минути по-късно обаче домакините излязоха напред в резултата. “Белите” отнеха топката в средата на терена и така тя стигна до Камело Нгуена. Младият халф направи няколко крачки и отправи хубав удар по земя от границата на наказателното поле, с който матира Ханкич - 2:1.

В 62-ата минута Галин Иванов бе изведен, напредна с топка в крака и шутира от дистанция, но за негово нещастие кълбото профуча покрай страничния стълб. Ботев отговори с мощен диагонален удар на Току, който обаче попадна право в ръцете на Вуцов. 3 минути по-късно Добрев засече центриране с глава, но не затрудни стража на гостите.

В 70-ата минута Супрайен влезе остро в краката на Кристиан Добрев в наказателното поле и това накара главният съдия да отсъди наказателен удар. С изпълнението се нагърби Галин Иванов, който се засили доста, но изпълни доста слабо дузпата, като прати топката право в обсега на вратаря, който дори не помръдна от мястото си.

Последва натиск от страна на Ботев, които в крайна сметка стигнаха до попадение в 83-ата минута. При една от атаките на “канарчетата” настъпи леко разбъркване в наказателното поле на Славия, а от това се възползва футболист на Ботев, който подаде към Ману, а той от своя страна пусна към Бароан. Нападателят прати топката в мрежата от близка дистанция, но попадението бе отменено заради засада.

До края на срещата повече интересни ситуации липсваха, въпреки че пловдивчани търсеха изравнителния гол. Така “белите” продължават напред в турнира и се присъединяват към отборите на Арда, Спартак (Вн), Локомотив (София), ЦСКА - София и ЦСКА 1948, които също спечелиха своите мачове.

СЛАВИЯ 2:1 БОТЕВ (ПЛОВДИВ)

0:1 Елвис Ману (16)
1:1 Кристиан Добрев (18)
2:1 Камело Нгуена (52)

Стартови състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев, 11. Кристиан Добрев, 33. Галин Иванов, 8. Емил Стоев;

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец.