Ето какво се случи тази нощ в НБА

Кристапс Порзингис вкара рекордните в кариерата си 41 точки, 29 от които в първата част, за победата на домакина Вашингтон над Минесота със 142:125. Звездата на гостите Карл-Антъни Таунс излезе принудително от игра в третия период заради контузия в десния крак. Той завърши с 8 точки и 4 асистенции. Порзингис вкара всичките си шест опита за стрелба за три точки в първата част на мача. Кайл Кузма добави 23 точки за "Магьосниците", а Брадли Бийл добави 22. Антъни Едуардс бе водещ реализатор за Минесота с 29 точки.

Кевин Дюрант вкара рекордните за него през сезона 45 точки при успеха на Бруклин над Орландо със 109:102. Дюрант направи 19 успешни опита от 24 стрелби от полето, като спечели 7 борби и записа 5 асистенции за 39 минути игра. Кайри Ървинг помогна с 20 точки, а Ник Клакстън реализира 17, както и 13 борби.

Паоло Банкеро и Бол Бол вкараха по 24 точки, а Франц Вагнер добави 21 за Орландо, който загуби седем от последните си осем мача.

Новобранецът Андрю Немхард вкара тройка в последната секунда и Индиана навакса изоставане от 17 точки, за да се наложи в самия край над Лос Анджелис Лейкърс със 116:115. Тайрийз Халибъртън вкара 24 точки и добави 14 асистенции. Друг новобранец на Индиана - Бенедикт Матюрин, помогна с 23 точки за победата. Антъни Дейвис вкара 25 точки и спечели 13 борби за Лейкърс.

Джоел Ембийд направи забивка 18,6 секунди преди края и вкара общо 30 точки за победата на Филаделфия над Атланта със 104:101. Той отбеляза 7 точки в последната минута, завръщайки се след контузия на терена, като пропусне последните четири мача на тима. Тобайъс Харис отбеляза 24 точки, а Шейк Милтън добави 21. Йънг и Де'Андре Хънтър бяха най-резултатни за Атланта с по 18 точки.

Джейсън Тъйтъм отбеляза 35 точки, Маркъс Смарт добави 22 и рекордните си в кариерата 15 асистенции за убедителния успех на Бостън над Шарлът с 140:105. Селтикс поведоха с 27 точки още след първата четвърт. Това бе девета поредна домакинска победа за тима и 13-а в последните 14 мача. Малкълм Брогдън завърши с 21 точки, 6 борби и 5 асистенции за Бостън. Джейлън МакДаниелс отбеляза 24 точки, а Кели Убре-младши - 22 за Шарлът.

Девин Букър записа 44 точки, 8 борби и 6 откраднати топки при петата поредна победа на Финикс - този път над Сакраменто със 122:117. Диандре Ейтън добави 17 точки и 12 спечелени борби за своя девети дабъл-дабъл през сезона. Малик Монк отбеляза 30 точки за Сакраменто, като това е негов четвърти мач с над 20 точки пред този сезон. Домантас Сабонис завърши със 17 точки, 10 асистенции и 9 борби за "кралете".

Паскал Сиакам записа 18 точки и 11 борби след завръщането си от контузия, О Джей Ануноби добави 20 за успеха на Торонто над Кливланд със 100:88. Гери Трент-младши отбеляза 14 точки, Фред ВанВлийт добави 13, а Скоти Барнс - 11. Eван Мобли реализира 18 точки и спечели 15 борби, а Дариъс Гарланд добави 18 точки и 10 асистенции за Кливланд.

Зайън Уилямсън отбеляза 23 точки и изравни най-доброто си постижение от 8 асистенции при победата на Ню Орлиънс над Оклахома със 105:101. Той вкара и тройка 44 секунди преди края на мача. В отсъствието на Брендън Инграм и Си Джей МакКълъм, Уилямсън спечели 8 борби и направи 3 чадъра. Трей Мърфи III добави 20 точки за успеха.

Никола Йокич завърши с 32 точки, 12 борби и 8 асистенции, Джамал Мъри добави рекордните си за сезона 31 точки за победата на Денвър срещу Хюстън със 129:113. Това бе трети пореден успех на Денвър. Успеваемостта на Йокич и Мъри от стрелбата бе 64,7%. Алперен Шенгюн отбеляза 18 точки за Хюстън.

Демар ДеРоузън се отличи с 26 точки и 6 асистенции при успеха на Чикаго над Юта със 114:107. Зак ЛаВийн допринесе с 20 точки, 6 борби и 5 асистенции за "биковете". Никола Вучевич завърши с 16 точки и 10 борби. Лаури Марканен отбеляза 32 точки за "джазмените", Кели Олиник добави 23 точки, а Колин Секстън добави 17 за Юта.

Снимки: Gettyimages