Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Палмър: Люис си отмъсти на Перес

Люис Хамилтън успя да вземе частичен реванш за финала на сезона през 2021 година в последния кръг от настоящата кампания във Формула 1. Но само срещу Серхио Перес, вторият пилот на Ред Бул.

Миналата година Хамилтън загуби почти 10 секунди в преследването на Макс Верстапен зад Серхио Перес, който хвърли всички усилия и изразходва почти целия ресурс на гумите си, за да задържи британеца. Този сезон ролите се обърнаха - Перес загуби време в битка с Хамилтън докато преследваше Шарл Леклер, с когото се бори в Абу Даби за второто място в състезанието и в крайното класиране.

Леклер успя да опази второто място, въпреки че кара само с едно спиране в бокса, Перес го догони на края на състезанието, но остана на 1,3 секунди след него на финала.

Ще глобят ли Хамилтън за видеото от Япония?

“В много отношения, това беше отмъщението на Хамилтън - обясни бившият пилот във Формула 1 и настоящ тв анализатор Джолиън Палмър. - Заради него Перес загуби поне секунда и половина на пистата и това имаше значение за класирането в края. На финала Перес беше много разочарован, но трябва да отбележим силното представяне на Ферари в Бразилия и Абу Даби на финала на сезона.”