Черно море изхвърли Литекс и стигна до мач с Локомотив (Пд)

Черно море елиминира Литекс с 2:0 на 1/16-финалите в турнира за Sesame Купа на България и се класира за следващия кръг. Там футболистите на Илиан Илиев ще срещнат Локомотив (Пловдив), който по-рано през деня записа успех над Марек в Дупница.

Попаденията за "моряците" вкараха Мазир Сула в 51-вата минута и Исмаил Иса в 85-ата, което се оказа достатъчно за победата в Тетевен. Литекс пък пропусна дузпа през втората част.

В стартовия състав на варненци се завърна защитникът Виктор Попов, който пропусна последните мачове на своя отбор заради контузия.

В 10-ата минута след добра атака отдясно топката стигна до Васил Панайотов, който с едно намери Мазир Сула в наказателното поле, а той стреля опасно, но покрай вратата.

В 18-ата минута добра атака на Литекс отдясно завърши с удар, който не затрудни Иван Дюлгеров. В средата на първото полувреме домакините създадоха най-чистото положение в срещата до момента. След центриране от корнер играч на ловчалии стреля отблизо, но Дюлгеров показа рефлекс и изби.

Веднага след това Алекс Фернандес проби отляво, продължи към Васил Панайотов, който напредна в пенала и стреля леко под ъгъл, но вратарят на Литекс спаси.

В 27-ата минута Черно море пропусна да открие резултата от чиста ситуация. Панайотов открадна топката в половината на "оранжевите", напредна и подаде към Закария Беншаа вдясно, който останал очи в очи с Марин Орлинов, стреля в тялото на вратаря.

В 51-вата минута Черно море поведе в резултата. Закария Беншаа открадна топката в половината на Литекс, напредна и подаде към влизащия на скорост отляво Мазир Сула, който стреля и вкара за 1:0.

Малко след попадениео Закария Беншаа можеше да вкара втори гол. Нападателят на "моряците" засече центриране отляво, но прати топката в аут.

Малко преди да измине час игра Георги Георгиев опита изстрел от около 25 метра, като топката падна опасно под гредата, но Дюлгеров успя да я отклони в корнер, от който не последва опасност пред вратата на Черно море.

В 69-ата минута Иван Дюлгеров отрази дузпа на Георги Георгиев, която бе отсъдена за нарушение на Цветомир Панов срещу Игнатов.

В следващите 10-ина минута Черно море на няколко пъти можеше да вкара втори гол, но пропуски направиха Алекс Фернандес, Исмаил Иса и Закария Беншаа.

В 82-рата минута гостите пропуснаха стопроцентово положение. Исмаил Иса бе изведен сам срещу вратаря на домакините, успя да го финтира и точно преди да вкара топката на празна врата, се подхлъзна и не успя да нанесе удар.

В 85-ата минута Иса засече с глава центиране на Цветомир Панов и реализира за 2:0, с което оформи и крайния резултат.

ЛИТЕКС 0:2 ЧЕРНО МОРЕ

0:1 Мазир Сула (51)
0:2 Исмаил Иса (85)

ЛИТЕКС: 24. Марин Орлинов, 15. Георги Радев, 23. Никола Георгиев, 16. Иван Иванов (К), 4. Борис Иванов, 17. Петър Петров, 3. Александър Ангелов, 8. Евгени Игнатов, 6. Йоан Лозанов, 9. Георги Георгиев, 97. Слави Косов

ЧЕРНО МОРЕ: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 71. Васил Панайотов (К), 88. Мимито, 10. Велислав Васиелв, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 2. Цветомир Панов, 31. Закария Беншаа

Снимки: startphoto.bg