Локомотив (Пловдив) се измъчи, но продължи напред за Купата на България

Отборът на Локомотив (Пловдив) се класира за осминафиналите за Купата на България. "Смърфовете" постигнаха труден успех с 1:0 над Марек в Дупница. В герой за пловдивчани се превърна Петър Витанов, който заби единственото попадение във втората минута на добавеното време на първото полувреме.

В следващия кръг от турнира "черно-белите" ще премерят сили с Черно море.

21 Марек (Дупница) - Локомотив (Пловдив)

Първият точен удар в срещата дойде в 11-ата минута, когато Милен Иванов центрира перфектно в наказателното поле към Иван Калайджийски, който отправи изстрел с глава, но Динко Хоркаш успя да се намеси на ниво.

В 22-ата минута една топка падна удобно на пътя на Александър Близнаков, който стреля от движение от границата на наказателното поле, но ударът премина встрани от целта.

Две минути преди края на първата част Александър Василев пробва шут от далечна дистанция, но опитът му бе блокиран от бранител на домакините.

Във втората минута на добавеното време гостите от Пловдив стигнаха до първия гол. Бабакар Дион свали с глава топката на точката на дузпата, където Петър Витанов не се забави и със силен удар под гредата матира стража на Марек.

В 55-ата минута резервата Бирсент Карагарен направи хубав пробив, след което стреля по земя към близкия ъгъл, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.

В 72-aта минута Марек изпълни ъглов удар, но Димитър Илиев не успя да осъществи добър контакт с топката от близка дистанция и последва аут за Локомотив (Пловдив).

Малко по-късно Джовани стреля с глава от близка дистанция, но защитник на "червените" изчисти малко пред голлинията.

В 82-ата минута крайният бранител Александър Башлиев намери в наказателното поле Веселин Любомиров, който отправи нещо средно между подаване и удар, но никой не успя да засече топката и тя излезна в аут.

Отговорът на гостите не закъсня, когато Преслав Боруков получи пас на точката на дузпата. Нападателят опита техничен удар, но кълбото премина над вратата. В последните секунди Ивайло Димитров можеше да вкара втори гол в сблъсъка, но Пламен Младенов майсторски се справи. Това бе и последната интересна ситуация на стадион "Бончук".

МАРЕК – ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:1

0:1 Петър Витанов (45)

Стартови състави:

Марек: 12. Пламен Младенов, 32. Александър Башлиев, 5. Боян Стойнев, 99. Росен Йорданов, 6. Иван Калайджийски, 71. Димитър Илиев, 14. Александър Близнаков, 77. Милен Иванов, 13. Веселин Любомиров, 11. Николай Ганчев, 41. Георги Божилов

Локомотив (Пд): 23. Динко Хоркаш, 19. Александър Василев, 3. Луан, 91. Райън Бидунга, 13 Матеус, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 21. Евандро

Снимки: Владимир Иванов