Десподов спаси Лудогорец на "Овча Купел"

Лудогорец победи с 2:1 Славия в отложен мач от петия кръг на efbet Лига. Срещата бе равностойна, но благодарение на попадение на Кирил Десподов в края на мача шампионите изковаха победата. Преди това Матиас Тисера бе открил резултата през първата част, а почти веднага след почивката Галин Иванов бе изравнил за “белите”.

Първата опасност дойде в четвъртата минута на срещата, когато Антон Недялков центрира отлично към Бърнард Текпетей, но ударът с глава бе твърде лек, за да затрудни Светослав Вуцов.

В десетата минута гостите все пак откриха резултата. Людовик Соарес загуби топката в собствената си половина, след което Текпетей преодоля Венцислав Керчев в наказателното поле и подаде на Матиас Тисера, който без да се бави я прати във вратата за 1:0 в полза на тима си.

23 Славия - Лудогорец

Десетина минути по-късно Славия имаше възможност да изравни, но Кристиян Добрев реши да подава вместо да стреля от малък ъгъл.

В началото на втората част Славия изравни. Галин Иванов получи топката в наказателното поле и след като залъга защитник и успя да прати топката покрай вратаря Серджио Падт за 1:1.

В 54-ата минута Рик Джонатан удари гредата след удар по земя от границата на наказателното поле.

Шест минути преди края на мача Лудогорец стигна до нова преднина. Центриране към наказателното поле, където Светослав Вуцов направи плонж, за да посрещне топката, но я изби в тялото на Кирил Десподов, след което влезе в опразнената му врата. Попадението бе прегледано от ВАР и в крайна сметка бе признато за редовно.

Малко по-късно Десподов можеше да вкара и трето попадение, но след като бе излязъл очи в очи с Вуцов не успя да го преодолее. Нова грешка на Вуцов пък доведе до рикошет, който можеше да донесе попадение, но топката тупна на голлинията и не влезе във вратата. В края на мача и нервите взеха връх и на пейката на Славия резервният вратар Георги Петков получи червен картон.

С победата си днес Лудогорец се доближи на две точки от лидера ЦСКА - София. При победа в последния си отложен мач от есента “орлите” могат да се изкачат на върха и за пореден път да зимуват на първа позиция. На 1 декември разградчани домакинстват на Левски. Славия от своя страна е на пета позиция с 32 точки.

СЛАВИЯ 1:2 ЛУДОГОРЕЦ
0:1 Тисера (10)
1:1 Иванов (49)
1:2 Десподов (84)

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 83. Попадийн, 23. Виячки, 37. Керчев, 4. Соарес, 33. Иванов, 93. Нгуена, 73. Минчев, 11. Добрев, 8. Стоев, 88. Тасев

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 3. Недялков, 32. Пластун, 24. Вердон, 30. Педро Енрике, 4. Сисиньо, 6. Пиотровски, 95. Каули, 73. Рик, 37. Текпетей, 10. Тисера

Снимки: Борислав Цветанов