Янис Адетокумбо поведе Милуоки към успех над Кливланд

Гръцкият национал Янис Адетокумбо реализира 39 точки, 9 борби и 6 асистенции при победата на Милуоки над Кливланд със 117:102 като домакин в среща от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА).

Милуоки направи серия от 23:2 в първите 8 минути на третата част, за да навакса изоставане от 16 точки и да стигне до успеха. Гостите допуснаха първа загуба от последната си визита в Милуоки на 16 ноември. Донован Мичъл отбеляза 29 точки, а Дариъс Гарланд добави 20 за Кливланд. Джарет Алън игра само 12 минути за гостите и напусна терена с контузия на бедрото.

Голдън Стейт постигна успех над Юта със 129:118 след 33 точки за Стеф Къри. Андрю Уигинс завърши с 20 точки, 9 борби, 5 асистенции и 3 откраднати топки. Клей Томпсън вкара две последователни тройки във финалните моменти на третата част и общо шест в мача, за да приключи с 20 точки и 6 борби, а Кевон Луни допринесе с 10 точки и 12 борби. Дреймънд Грийн се отчете с 13 точки. Лаури Марканен реализира 24 за Юта, чийто тим имаше само 11 асистенции за първите две части.

Бостън записа домакинска победа над Сакраменто със 122:104 в друга среща от вечерта в НБА. Джейсън Тейтъм вкара 30 точки, Джейлън Браун добави 25 точки, а Дерик Уайт се включи с 16 за Бостън, който спечели за 11-ти път в последните си 12 мача. Ал Хорфърд завърши с 13 точки, а Тейтъм добави 8 борби. Ди’Арън Фокс поведе Сакраменто с 20 точки, а Домантас Сабонис се включи с 18 точки и 10 борби. Кинг загубиха за втори пореден път след серия от седем успеха.