100 години ски спорт в България

Чикаго удари и Милуоки, Голдън Стейт се разправи с Клипърс

Въпреки победата над стабилния отбор на Милуоки и лидер в Централната дивизия със 118:113, Чикаго Булс все още има отрицателен баланс 8 победи и 10 поражения, нареждайки се на 11-о място на Изток. Седмицата наистина се очертава вълнуваща за тях, след като победиха първите два отбора в своята конференция.

Зак ЛаВийн и Никола Вучевич се разписаха с по 18 точки за гостите от Чикаго, Коби Уайт добави 14. За Бъкс гръцката суперзвезда Янис Адетокумбо се отличи с 36 пункта, 11 борби и 7 асистенции. Това се превърна във втора загуба от 11 домакински мача за тима.

В едно от дербитата на Западния бряг Голдън Стейт прекърши Лос Анджелис Клипърс у дома със 124:107 с личния рекорд за сезона на Андрю Уигинс, който реализира 31 точки. Но основната му заслуга може да бъде и двете поредни тройки в заключителните две минути и половина в края на третата четвъртина. Общо точните му стрелби от зоната за 3 точки бяха 6 в тази среща.

Стеф Къри отново беше на обичайното си ниво и приключи мача с 22 точки, 9 завършващи подавания и 6 борби, докато Клей Томпсън прибави 18 пункта. За Клипърс Маркъс Морис се отличи с 19 точки.

Голдън Стейт е с баланс от 9/10 от началото на сезона и е 9-и в Западната конференция, а след днешната загуба Клипърс са 6-и с 11/8.

Атланта се наложи у дома на една от приятните изненади на Запад Сакраменто Кингс със 115:106 и дръпна още пред Вашингтон Уизърдс на върха в Югоизточната дивизия с 11 победи от 18 мача. Трей Йънг вкара 35 точки за победата, Клинт Капела прибави 11 и 14 борби под кошовете. Така Сакраменто приключи серията си от седем поредни победи, но е на 2-а позиция в Тихоокеанската дивизия след Финикс. Малик Монк беше точен с 27 за Сакраменто.

Личен рекорд за сезона направи и Зайън Уилямсън в победния мач за Ню Орлиънс като гост над Сан Антонио със 129:110. Той вкара 32 точки, а също така взе 11 успешни топки под кошовете. За Спърс поражението е шесто подред. Йонас Валанчюнас се отличи за Пеликанс с 22 точки и 10 рибаунда.

Снимки: Gettyimages