Вдъхновен Тунис не успя да се справи с Дания, "червеният динамит" ще опита да се "взриви" срещу Франция

Дания и Тунис не успяха да се победят и завършиха наравно 0:0 в първия двубой на двата тима на Световното първенство в Катар. Африканският тим, който бе подкрепян изключително въодушевено от своите хиляди привърженици по трибуните, започна отлично двубоя и създаде по-добрите положения в срещата през първата част, но постепенно датчаните с много последователни действия наложиха своя доминация, а играчите на Джалел Кадри създаваха доста опасни контраатаки.

30 Феновете на Дания и Тунис

Африканският тим започна двубоя много нахъсано мача и се опита да овладее случващото се на терена, но европейците успяха да блокират няколкото опита да изстрели, а с разиграването си искаха да успокоят заформящата се битка. Първият опасен изстрел дойде след изпълнение на Мохамед Дрегер, което премина много близо до вратата на Каспер Шмайхел.

23 Дания - Тунис

Постепенно играчите на “червения динамит” успяха да изнесат случващото се на терена в по-предни позиции след десетата минута и опитваха да погледнат малко по-често към вратата на Аймен Дамен, но основно достигаха до корнери, тъй като биваха умело блокирани от своите противници.

Тунис успя да отбележи първото попадение в срещата. в 23-ата минута, когато дълга топка зад центъра успя да намери центрлания нападател Исам Жебали, той се справи с Андреас Кристенсен и отбеляза, но се оказа, че е бил в положението на засада в момента на паса към него.

Играчите на Джалел Кадрид поискаха дузпа в 32-ата минута, когато нова бърза атака на африканците позволи на Мохамед Дрегер да навлезе в наказателното поле, но там Пиер-Емил Хьойберг го блокира. В 39-ата минута Айса Лайдуни бе изпуснат при един корнер и той успя да отправи силен изстрел, но топката премина покрай вратата.

Само три минути преди края на първата част дойде и нов огромен пропуск на Исам Жебали, който отново се оказа очи в очи с Шмайхел и опита да го прехвърли, но стражът изби в корнер. В добавеното време на първата част дойде и нова лоша новина за Каспър Юлман, който трябваше да замени един от най-опитните си футболисти - Томас Дилейни. Най-добрата възможност за Дания дойде в добавеното време, когато Кристиан Ериксен центрира много опасно от корнер, но топката бе изчистена току пред главата на Симон Кяер.

Датчаните започнаха по-добре втората част, а разиграването им вървеше гладко, което даваше възможност да задържане на топката и постепенни нападения. Това обаче можеше да бъде разбито на пух и прах в 50-ата минута, когато играчите от африканския континент отнеха в средата на терена, а Исам Жебали се понесе напред, но бе застигнат от бранител в червено, който успя да изчисти. Натискът обаче продължи и чувстващите се като домакини в двубоя тунизийци стигнаха до още един корнер след няколко опита за удар, които бяха блокирани.

Европейците на свой ред стигнаха до попадение в десет минути след началото на второто полувреме, след като Микел Дамсгор бе намерен зад гърба на отбраната, той стреля, стражът Аймен Дамен спаси, но притичалият Андреас Сков Олсен бе на пратилното място и отбеляза отбитата топка. Впоследствие обаче се оказа, че Дамсгор е бил в засада и попадението бе отменено. Малко след това и Каспър Долберг стреля добре с глава, но вратарят на Тунис отново се намеси добре.

На свой ред Кристиан Ериксен също отправи много опасен удар в 69-ата минута, н отново Дамен се намеси блестящо. От последващия корнер Андреас Кристенсен стреля отново опасно с глава, но там на по-малко от метър от голлинията появилият се като резерва Андреас Корнелуис уцели само гредата.

В последвалата контраатака играчите на Джалел Кадри достигнаха много бързо до наказателното поле, но там топката срещна ръката на Йоаким Меле. Това предизвика бурни реакции и желание за отсъждане на дузпа, но съдията прецени, че действието се е случило много отблизо и не може да става дума за нарушение.

В минутите до края на двубоя темпото поспадна, а двата тима предпочитаха да разиграват на сигурно по-често чрез защитниците си, като се опитваха да формират постепенни нападения сред сгъстената отбрана на противника. Датчаните все пак бяха много близо до откриване на резултата в добавеното време, когато Линдстрьом стреля много силно, но отново топката бе избита от вратаря. Изненадващо обаче при последвалия корнер съдията бе викнат да гледа ВАР поради съмнения за дузпа, но до такава не се стигна.

По този начин Дания и Тунис си разделиха по една точка. По-късно днес Франция ще срещне Австралия в другия двубой от тази група. Африканците ще се изправят именно срещу “кенгурата” в следващия двубой, а “червения динамит” ще се опита да се “взриви” срещу “петлите”.

Снимки: Gettyimages