Слаба трета четвърт провали Портланд срещу Милуоки

Янис Адетокумбо вкара 37 точки, а Милуоки победи Портланд със 119:111 в мач от редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. руга среща от НБА тази нощ.

Гръцкият баскетболист от нигерийски произход добави 7 борби и 6 асистенции за 35 минути игра. Гардът на Бъкс Джру Холидей вкара 13 от своите 17 точки в четвъртата четвърт, а Грейсън Алън добави 17 точки и 8 борби.

Анфърни Саймънс реализира 29 точки за Портланд.

Трейл Блейзърс, които бяха без Деймиън Лилард, положиха енергични усилия през първото полувреме, но в третата четвърт изтърваха мача. Те изоставаха само с две точки на почивката (62:61), но в хода на следващата четвърт авансът на Бъкс достигна до 18 точки, след като играчите на Портланд пропуснаха всичките си шест опита за стрелба от зоната на трите точки.В резултат на това Милуоки започна последната четвърт с преднина от 93:79, а Блейзърс така и не успя да скъси преднината му до по-малко от осем точки до края.

Лос Анджелис Клипърс надделя над Юта Джаз със 121:114 след 30 точки на Норман Пауъл и 27 на Реджи Джаксън.

Лос Анджелис беше без Пол Джордж, след като той разтегна мускул на дясното бедро по време на съботната победа над Сан Антонио.

Джордан Кларксън поведе Юта с 26 точки, а Лаури Марканен записа 25 точки и 10 борби.

Донован Мичъл се отличи с 29 точки и 9 асистенции за успеха на Кливланд срещу Атланта със 114:102, а Индиана спечели срещу Орландо със 123:102 и записа пета поредна победа.

С 25 точки на Карл-Антъни Таунс Минесота се наложи над Маями със 105:101, а Ню Йорк Никс спечели срещу Оклахома Сити със 129:119.