Колумбия и Перу завършиха с победи сериите си от контроли

Националният отбор на Колумбия по футбол постигна победа в последната си официална контрола за година.  В американския град Форт Лодърдейл колумбийците се наложиха с 2:0 над тима на Парагвай.  Централният защитник на Тотнъм Давинсон Санчес даде преднина на символичните домакини в 14-ата минута след асистенция на Хуан Кинтеро, което бе и единственият точен удар за някой от двата отбора до почивката. През втората част Колумбия продължи да бъде по-дейният отбор на терена и предимството на тима се материализира във втори гол в 76-ата минута. Негов автор бе ветеранът Радамел Фалкао, който се разписа с кинжален удар с глава след центриране от десния фланг на Даниел Муньос

В друга контрола, играна тази нощ, Перу спечели с 1:0 при домакинството си на съседите си от Боливия. Нападателят Луис Иберико вкара единствения гол в мача в 55-ата минута, за да донесе шестата победа на тима си над Боливия в последните седем мача между двата тима.