Локомотив (Пловдив) удари като гост ЦСКА - София при 17-годишните

Локомотив (Пловдив) победи ЦСКА - София с 1:0. Срещата бе от 14-ия кръг на Елитната група до 17 години и се изигра на стадион "Българска армия".

Двубоят започна с множество атаки и от двата отбора. В 28-мата минута Аксел Велев се възползва от грешка в защитата на "червените" и отбеляза единственото попадение в мача.

Домакините отговориха с няколко добри шанса до почивката. Първо в 37-мата хубаво центриране от десния фланг бе засечено с глава от Кирил Георгиев, но ударът му срещна напречната греда. В продължението на полувремето пък Христослав Ячев се озова на чиста ситуация, но стреля покрай вратата.

През втората част на терена имаше много битка и малко положения за гол. Локомотив залагаше на контраатаки, които не бяха завършвани точно. ЦСКА - София опита хаотичен финален натиск и бе близо до изравняване в последните минути.

Хубаво центриране на Димитър Христов бе засечено с глава, но топката мина на сантиметри встрани от вратата. Така срещата завърши с минимална победа на "смърфовете".