Лаури Марканен с рекордните 38 точни при успех на Юта Джаз над Финикс

Финландецът Лаури Марканен вкара рекордните в кариерата си 38 точки за победата на Юта Джаз със 134:133 над Финикс Сънс. Домакините започнаха много силно мача и поведоха с 19 точки още в средата на първата четвърт. Те водеха в резултата през почти целия двубой, но в началото на последните 12 минути се оказаха за момент догонващи с една точка.

Силната игра на Марканен, както и на резервата Малик Бийзли, който приключи с 27 точки, обаче помогнаха на Юта да постигне 11-ата си победа през сезона - най-много от всички отбори в Западната конференция.

За Финикс над всички бе Девин Букър. Гардът завърши с рекордните си за сезона 49 точки, към които добави 10 асистенции и 8 борби, но и това не бе достатъчно на "слънцата" за победа. Деандре Ейтън и Камрън Пейн вкараха по още 17 точки за гостуващия тим.