Трипъл-дабъл №50 за Лука Дончич в НБА

Словенецът Лука Дончич регистрира 50-ия си "трипъл-дабъл" в НБА при изразителната победа на Далас Маверикс със 127:99 над гостуващия Денвър Нъгетс в мач от програмата на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада тази нощ.

Дончич приключи срещата с 33 точки, 12 борби и 11 асистенции и вече има 50 мача с двуцифрен брой точки, борби и асистенции в едва 278 срещи. За сравнение легендата на Лос Анджелис Лейкърс Меджик Джонсън достига тази кота в 279 мача.

След равностойна първа четвърт, която завърши 29:27 за Далас, във втората домакините се наложиха с 44:28 и взеха непреодолим аванс от 18 точки още на почивката.

Кришчън Ууд добави 28 точки за победата на Маверикс, а с 15 завърши Спенсър Динуиди.

За гоститен от Денвър, които бяха без болния от КОВИД-19 Никола Йокич, Брус Браун и Кентейвиъс Колдуел-Поуп вкараха по 18 точки.