Джоел Ембийд изведе Филаделфия до победа над Милуоки

Джоел Ембийд вкара 19 от своите 32 точки през второто полувреме, с което помогна на Филаделфия 76ърс да победи със 110:102 гостуващия Милуоки Бъкс в най-очаквания мач от програмата на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада тази нощ.

Роденият в Камерун баскетболист взе нещата в свои ръце след почивката, след като по-малко от две минути преди нейното начало гардът на Сиксърс Тайрийс Макси обърна левия си глезен и напусна игра. До този момент плеймейкърът на домакините имаше 24 точки, 4 борби и 5 асистенции. Останал без него, както и без други двама от титулярите си в лицето на Джеймс Хардън и Тобайъс Харис, които също са контузени, старши треньорът на домакините Док Ривърс се обърна към Ембийд и центърът не го разочарова.

Филаделфия стопи изоставане от 13 точки в края на първата четвърт и седем на почивката, за да се поздрави с третата си поредна и общо осма победа в 15 мача от началото на сезона.

Силно включване за победителите направиха и резервите Жорж Нианг, който вкара 17 точки, както и Шейк Милтън, който приключи с 15.

За Милуоки Янис Антетокунбо вкара 25 точки и овладя 14 борби, но стреля отчайващите 26,7 процента от наказателната линия (4/15), което коства и победата на Милуоки. Боби Портис добави още 21 точки за "елените", а с 15 завърши Брук Лопес. В игра за гостите не се появиха контузените Джру Холидей и Крис Мидълтън.

Снимки: Gettyimages