УЕФА изпрати млад литовски съдия на мача Люксембург – България

Млад литовски съдия ще ръководи срещата между националните отбори по футбол на Люксембург и България на 20-и ноември. УЕФА изпраща Манфредас Лукянчукас като главен съдия на "Стад дьо Люксембург" в столицата, а срещата е с начален час 16.00 часа.

Помощници на Лукянчукас са неговите сънародници Витенис Казлаускас и Геворк Аракелян. Четвърти съдия на мача е от страната-домакин на двубоя – Ясмин Саботич.

Светльо Вуцов: Георги Петков ми разкри тънкост за дузпите, която използвам и ми се получава

Бащата на Лукянчукас е известен съдия в Литва и Манфредас често пътува с него на мачовете, а още на 16 години хваща флагчето като асистент на баща си в мач от трета лига. На 23 години дебютира в елита на страната, което е и местен рекорд.

От 2016-а година е съдия на УЕФА, като дебютът му в Европа в квалификациите за юноши до 19 години на мача Босна и Херцеговина – Азербайджан, завършил 2:1. Две години по-късно получава и първата си среща в клубните турнири – главен съдия е на мача от Младежката Шампионска лига между Реал (Мадрид) и ЦСКА (Москва), завършил 2:1.

Три от три за България при Кръстаич! Спас Делев с брилянтен гол

Единственият му досег с българския футбол е на Европейската квалификация Косово – България, играла се на 25-и март 2019-а година и завършила 1:1. Тогава Манфредас Лукянчукас е четвърти съдия на тази среща.