Кецбая: Загубихме, защото не играхме добре и съперникът беше по-силен от нас

Старши треньорът на националния отбор на Кипър по футбол Тeмур Кецбая призна, че тимът на България заслужено е спечелил снощната контрола между двата състава в Ларнака с 2:0.

Той изтъкна като причина отсъствието на шестима титуляри, което е повлияло на представянето на домакините.

Три от три за България при Кръстаич! Спас Делев с брилянтен гол

"За нещастие не играхме добре в този мач и това е причината за загубата. Особено през първото полувреме, когато направихме много грешки и дадохме възможност на съперника да притежава топката и да контролира събитията на терена. Не успяхме да се справим и заради това изоставахме в резултата на почивката, въпреки че и ние имахме добри ситуации да отбележим.

Кръстаич доволен, но и предупреди: Имаме още доста работа

През второто полувреме опитахме да променим някои неща, сменихме схемата и играхме по-добре в сравнение с първата част. Не съм доволен от някои футболисти, но като цяло не се оплаквам. Знам много добре, че не е лесно да изискваш от момчета с малко игрово време в техните клубове да отговорят на изискванията и нивото за мач на националния отбор.

От друга страна националният тим на Кипър не може да си позволи отсъствието на толкова много ключови играчи. Трудно можем да компенсираме тези шестима футболисти, на които не можехме да разчитаме срещу България. Но не търся извинения. Загубихме, защото не играхме добре и съперникът беше по-силен от нас в този мач", каза Кецбая.

Снимка: startphoto.bg