Футболист на ЦСКА - София с дебютен гол за Армения

Футболистът на ЦСКА - София Жираир Шагоян отбеляза гол за Армения в контролата срещу Косово в Прищина, завършила 2:2. Това беше дебютно попадение за крилото с представителния тим на родината му. Той беше точен в 24-ата минута, когато откри резултата след пас на Едгар Бабаян.

Голът на Шагоян беше единствен през първото полувреме. След почивката домакините взеха инициативата и изравниха в 67-ата минута с попадение на Лирим Кастрати от дузпа. В 82-ата минута Камо Ованесян за втори път даде преднина на Армения, но в добавеното време Донат Рудани вкара за крайното 2:2.

Армения повика Шагоян за две контроли

Шагоян вече има 8 мача за мъжкия национален отбор на Армения. Дебютът му беше през миналата година в световната квалификация срещу Исландия.

Следващата проверка на арменците е срещу Албания на 19 ноември. На Косово предстои мач срещу Фарьорските острови.