Ембийд с личен рекорд при успех на Филаделфия над Юта

Джоел Ембийд отбеляза рекордните в кариерата си 59 точки и почти стигна до двуцифрен актив в четири статистически категории при победа на Филаделфия 76ърс със 105:98 срещу Юта Джаз в мач от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). Така Сиксърс изравниха баланса си при 7-7 и свалиха Джаз от върха в Западната конференция. Ембийд, който ден по-рано отбеляза 42 точки за победа над Атланта Хоукс, този път завърши с 19/28 в стрелбата, спечели 11 борби, направи осем асистенции и блокира седем изстрела. Той дори вкара втората си тройка за годината и отне една топка от Джаз.

Ембийд, който вкара 20/24 стрелби след нарушения, доминираше най-вече в последната четвъртина. Той отбеляза 26 от 27-те точки на Филаделфия в последните 12 минути, включително заключителните 13, след като Юта поведе с 94:92. Ембийд блокира пет изстрела в четвъртата част.

Малик Бийзли вкара 18 точки за Джаз като резерва, а Лаури Марканен завърши мача с дабъл-дабъл при 15 точки и десет борби. Колин Секстън също завърши с 15 пункта, Кели Олиник вкара други 14, а Джаред Вандербилт записа девет точки и спечели десет борби. Юта е с баланс 10-5 от началото на сезона в НБА.