Четвъртодивизионен тим елиминира Алмерия за Купата на краля

Алмерия и Кадис единствени от всички отбори в Ла Лига отпаднаха още на 1/64-финалите в турнира за Купата на краля. Отборът на Руби беше елиминиран от четвъртодивизионния Арентейро. Головете за домакините отбелязаха Антон Ескобар в 4-ата минута и Рафа Мея в 79-ата. В края на двубоя Ел Билал Туре от Алмерия получи червен картон.

Кадис пък загуби с 2:3 от Реал Унион. Гостите на два пъти повеждаха, но втородивизионният Реал Унион успяваше да изравни, а в третата минута на добавеното време стигна до победата с гол на Начо.

Жирона и Хетафе се класираха за следващия кръг след продължения. Жирона победи с 2:1 Кинтанар благодарение на гол на Кристиан Стуани в 97-ата минута, а Хетафе надви с 3:2 Сан Роке след решаващо попадение на Борха Майорал в 99-ата минута.

От останалите отбори най-убедителен беше Селта, който разгроми с 6:1 Алгар. Реал Сосиедад победи с 4:1 Касалегас, а Райо Валекано елминира Молеруса след успех с 3:1. напред продължават още Севиля, Алавес и Атлетик Билбао.