Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Айнтрахт раздели точките с Майнц

Майнц и Айнтрахт завършиха наравно 1:1 в двубой от 15-ия кръг на Бундеслигата. Двата тима си размениха по едно попадение в двете полувремена - домакините поведоха чрез Йонатан Буркарт (40’), но Рандал Коло Муани (67’) възстанови паритета.

Футболистите на Бо Свенсон започнаха доста активно двубоя и в рамките на първите десетина минути пропиляха две добри положения за попадение от страна на Леандро Мартинс и Доминик Кьор. В 24-ата минута Кевин Трап отново трябваше да се намесва решително, за да блокира се справя с удар на Кьор.

В 32-ата минута Айнтрахт успя да отбележи попадение чрез Ерик Ебимбе, но то бе отменено поради засада.

Домакините поведоха пет минути преди края на полувремето, когато топка от корнер на няколко пъти не бе изчистена по-далеч от отбраната на Айнтрахт и в крайна сметка Карим Онисиво успя да я насочи към Джонатан Брукхарт, койот отблизо откри резултата за 1:0.

Минутка след попадението съдията Роберт Шрьодер посочи бялата точка в полза на Айнтрахт за нарушение на Александър Хак срещу откъсващия се Рандал Шоло Муани, но след преглед с ВАР тя бе отменена.

Играчите на Майнц излязоха мотивирани и в рамките на първите десетина минути пропуснаха още няколко изгодни положения. В 67-ата минута обаче Рандал Шоло Муани бе изведен великолепно, той успя да се справи с отличната си техника с бранител на домакините, след което и с вратаря на тима, за да изравни за 1:1. Само минутка по-късно Марио Гьотце бе на косъм от това да направи пълен обрат за Айнтрахт с великолепно попадение, опитвайки да прехвърли Робин Центнер от сериозно разстояние, но той се намеси в последния момент и изби.

С тази точка Айнтрахт събра 27 точки и заема третото място в класирането, а Майнц е десети с 19 точки.  Това бе последен двубой за двата тима преди паузата за Световното първенство в Катар. Двубоите в Бундеслигата ще бъдат подновени през януари.

Снимки: Imago