Левски се справи с Национал при 17-годишните

Левски победи Национал с 4:2 в среща от 13-ия кръг на Елитната група до 17 години. "Сините" започнаха силно срещата и поведоха в 17-ата минута след страхотно изпълнен пряк свободен удар на Никола Бандев.

Последваха още няколко добри шанса за гол, но вратарят на Национал Никола Златинов се изяви с хубави спасявания.

В 41-вата минута страхотна атака на Левски бе завършена с красив прехвърлещ удър на Кристиян Йовов и Левски поведе с 2:0. Само 60 секунди по-късно гостите се върнаха в мача, след като настоичивите действия на Деян Нешков доведоха до гол.

Втората част започна отново с натиск на домакините и в 55-ата минута Алекс Александров се озова на добра позиция и с глава направи резултата 3:1. Последва отпускане в редиците на Левски и Национал намали резултата, голмайстор за "зелените" бе Данаил Михайлов.

Четвърт час преди края на редовното време гостите бяха близо до изравняване. След удар на Йоан Янев топката се отби от гредата, а при добавката Атанас Кехайов показа невероятен рефлекс.

Все пак в продължението на мача "сините" затвориха мача с гол на резервата Ангел Тодоров.