Берое излъга Локо (София) в "Надежда" и продължи възхода си под ръководството на Николай Киров

Берое постигна втора поредна шампионатна победа, след като се наложи над Локомотив (София) като гост с 2:1 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. И трите попадения в двубоя на стадиона в "Надежда" паднаха през второто полувреме.

Новото попълнение на заралии Вини Трибуле откри резултата в 60-ата минута, а 6 по-късно Абубакар Тунгара удвои преднината на своя отбор. 10 минути преди края на срещата Димо Бакалов върна едно попадение за "железничарите", но това се оказа недостатъчно поне за точка.

24 Локомотив (София) - Берое

"Червено-черните" бяха по-активни през първата част, но не успяха да вкарат гол, а след почивката гостите бяха по-концентрирани в завършващата фаза и в крайна сметка се поздравиха с успеха.

Възходът на Берое под ръководството на Николай Киров продължава и днес тимът записа първа победа през сезона далеч от своя дом.

Локомотив допусна втора загуба у дома през настоящата кампания и вече четвърти пореден мач не успява да намери пътя към трите точки.

Домакините можеха да открият резултата още с първата опасна ситуация в мача. Стилиян Николов не успя да изчисти топката по най-добрия начин, а Антонио Вутов намери със страхотен пас Симеон Славчев, който стреля към далечния ъгъл от въздуха, но ударът му срещна страничната греда.

В 18-ата минута заралии отговориха с опасен изстрел на Божидар Пенчев от границата на наказателното поле, който обаче профуча над целта.

В средата на първото полувреме Карлос Франса направи огромен пропуск пред противниковата врата, след като от непосредствена близост не успя да продолее Иван Караджов. При ситуацията обаче имаше вдигнат флаг за засада и дори "железничарите" да бяха стигнали до попадение, то щеше да бъде отменено.

Малко преди да измине половин час игра Локомотив пропиля още една отлична възможност. "Червено-черните" организираха бърза контраатака, на върха на която се озова Илия Димитров, но нападателят стреля встрани от левия страничен стълб.

В края на първата част домакините отново стигнаха до пеналтерията на старозагорци, но и този път играчите на Станислав Генчев не бяха докрай концентрирани в завършващата фаза и не успяха да се оттеглят на почивката с гол аванс.

"Железничарите" започнаха по-активно и през второто полувреме, а в 52-рата минута Антонио Вутов опита да изненада Караджов с коварен удар от дистанция. Стражът на гостите внимаваше и изби в корнер.

Само няколко секунди по-късно Франса се измъкна по страхотен начин от защитник на Берое и пусна успоредно подаване към Илия Димитров, но Стилиян Николов го блокира и предотврати сигурно попадение.

В 60-ата минута Берое излезе напред в резултата. Симеон Мечев стреля от далечно разстояние, а Александър Любенов не успя да улови топката и Вини Трибуле дебнеше в близост, за да даде аванс на своя тим.

6 минути по-късно Серкан Юсеин се отличи със страхотен индивидуален рейд между няколко противникови футболисти, след което изведе Тунгара на отлична позиция, а последният хладнокръвно пусна кълбото покрай Любенов.

Малко след това Тунгара вкара и втори гол, който обаче бе отменен заради засада.

Четвърт час преди края на срещата гостите организираха чудесна многоходова атака с по едно подаване, която завърши с изстрел на Спас Георгиев, спасен от Караджов.

В 80-ата минута столичният тим върна едно попадение. Димо Бакалов бе оставен непокрит в наказателното поле при ъглов удар и добре насочи топката в ъгъла, с което направи вратаря на гостите безпомощен - 1:2.

В оставащото време "червено-черните" потърсиха изравнителен гол, но такъв така и не падна и Берое се поздрави с трите точки.

ЛОКО (СОФИЯ) 1:2 БЕРОЕ

0:1 Вини Трибуле (60)
0:2 Абубакар Тунгара (66)
1:2 Димо Бакалов (80)

ЛОКО (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 89. Матеус Роча, 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров, 39. Антонио Вутов, 8. Симеон Славчев, 9. Илия Димитров, 11. Карлос Франса

БЕРОЕ: 1. Иван Караджов, 3. Димитър Пиргов, 5. Томас Фонтен, 6. Рука, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев (К), 17. Спас Георгиев, 21. Вини Трибуле, 77. Божидар Пенчев

Снимки: Борислав Цветанов