Първа победа при Томаш, феновете върнаха настроението в ЦСКА - София - на живо от "Надежда" след 3:0 над Локомотив

Наполи трепна за малко, но постигна своето и завърши годината с рекорд

Наполи спечели и последния си двубой за годината, надвивайки Удинезе с 3:2 като домакин в среща от 15-ия кръг на Серия “А”. Това означава, че тимът вече има 11 точки аванс пред Лацио и Милан, чиито срещи са в неделя. Успехът е рекорден единадесети пореден за отбора на Лучано Спалети за първенство, както и 16-и в последните 17 двубоя във всички турнири. През това време тимът единствено загуби от Ливърпул (0:2) в Шампионската лига.

Мачът този следобед вървеше перфектно за домакините, след като те дръпнаха с 3:0 още преди час игра след попадения на Виктор Осимен (15’), Пьотър Жиелински (31’) и Елиф Елмас (58’). После обаче те загубиха концентрация и позволиха на съперника да върне два от головете чрез резервите Илия Несторовски (79’) и Лазар Самаджич (82’). Интригата се запази до самия край, но все пак “партенопеите” задържаха преднината си.

За трети пореден път неаполитанците бяха без Хвича Кваратцкелия, който не е възстановен от контузия. И без него обаче домакините бяха неудържими за защитата на иначе коравия Удинезе, който до днес имаше само една загуба в Калчото от три месеца насам.

Отборът от Удине започна изненадващо силно и загатна, че може да обърка сметките на Наполи. Футболистите на Спалети обаче бързо се съвзеха и и след половин час игра вече водеха с 2:0.

В 15-ата минута Осимен заби с глава в типичния си стил, извисявайки се над съперников играч.

В 31-вата пък Жиелински майсторски насочи топката в далечния ъгъл на Марко Силвестри за 2:0.

Елмас направи 3:0 в 58-ата в стил “Хвича”, щурмувайки от лявото крило в наказателното поле.

След това домакините можеха да увеличат аванса си, но пропуснаха няколко възможности.

Това обаче не беше краят, защото Удинезе не се беше отказал и в 79-ата Несторовски намали.

След още три минути нещата станаха притеснителни за Наполи, защото Самарджич наказа грешка на Ким Мин-Жае и вкара втори гол за Удинезе.

След това последваха тягостни последни минути за домакините, но до ново попадение не се стигна.

Следващият двубой на Наполи е на 4 януари срещу Интер в Милано.

Срещата в съботния следобед беше белязана и от контузия в коляното на футболиста на гостите Жерард Деулофеу, като има опасения, че тя е тежка.