Дарвин Нунес и Алисон поведоха Ливърпул към четвърта поредна победа

Ливърпул постигна четвърта поредна победа във всички турнири, което се случва на тима за първи път през този сезон, след като надигра с 3:1 Саутхамптън на „Анфийлд“ в двубой от 16-ия кръг на Премиър лийг. Мърсисайдци изиграха силен мач, особено в офанзивен план, и заслужено спечелиха, благодарение на което излязоха на шесто място във временното класиране и скъсиха разликата от шампиона Манчестър Сити на 10 точки. Дарвин Нунес (21', 42') отбеляза две попадения, след като преди това Роберто Фирмино (6') бе открил резултата. Че Адамс (9') се разписа за „светците“ в дебюта на Нейтън Джоунс като мениджър на Саутхамптън. Алисон Бекер също имаше значим принос за успеха на Ливърпул, след като през второто полувреме направи три страхотни спасявания.

Клоп, който промени целия си състав за мача с Дарби Каунти от "Карабао Къп" през седмицата, се завърна към титулярната си формация. Германецът бе направил само една корекция в сравнение с мача с Тотнъм от миналия кръг – Джо Гомес започна за сметка на Ибрахима Конате, който не бе групата за днешната среща.

Нетйън Джоунс предприе три промени в сравнение с последния мач на Саутхамптън при Ралф Хазенхютъл. Чалета-Цар, Лавия и Адам Армстронг бяха предпочетени пред Лариос, Мейтланд-Найлс и Уолкот.

Началото бе ударно. Ливърпул поведе още в шестата минута, когато Роберто Фирмино засече с глава центриране на Робъртсън от фаул. Изстрелът на бразилеца бе от доста голяма дистанция, но Базуну се забави с реакцията си и топката влезе в далечния ъгъл. Само три минути по-късно Саутхамптън изравни от идентична ситуация. Тук Че Адамс засече с глава центриране от свободен удар на Уорд-Праус. Алисон също не се намеси добре в тази ситуация, тъй като излезе доста напред при самото центриране, но не успя да стигне до топката и нямаше как да спаси.

В 16-ата минута Нунес проби отляво и намери много добре Салах в наказателното поле, който трябваше просто да засече във вратата, но Базуну успя да спаси. Пет минути след това Ливърпул възстанови преднината си, след като Нунесе засече от въздуха на далечната греда перфектно подаване на Елиът.

В 29-ата минута домакините организираха красива скоростна атака. Елиът, Салах и Нунес комбинираха, но Базуну спаси удара отблизо на Фирмино. Ливърпул започна да играе с все по-голяно настроение. В 31-вата вратарят на Саутхамптън отново трябваше да се намесва. Този път Базуну спаси последователно удар с глава на Нунес, а след това и шут на Салах, който рикошира в Перо и се озова в ръцете на ирландеца.

В 42-рата минута Фирмино изведе Робъртсън отляво, след което шотландецът центрира остро, а Нунес се хвърли напред и засече, за да отбележи втория си гол тази вечер и общо десети такъв за Ливърпул.

Малко след подновяването на играта Фирмино пропусна добра възможност, след като отблизо стреля с глава над вратата.

Саутхамптън обаче заигра доста по-добре след почивката. Адам Армстронг не успя да извлече максимума от две добри ситуации. Между 62-рата и 63-тата минута Алисон направи две блестящи спасявания след удари на Елионуси и Едози. Това бяха стопроцентови възможности за гостите, но стражът на мърсисайдци бе на висота и позволи на „светците“ да намалят изоставането си.

В 68-ата минута в игра за Ливърпул за своя мач №600 във Висшата лига се появи ветеранът Джеймс Милнър. Той замени Елиът, който направи много силен мач днес.

В 77-ата минута Алисон направи трето блестящо спасяване през второто полувреме, след като показа невероятен рефлекс и спаси удар с глава на Че Адамс.

Ливърпул вече е на шесто място - само на точка зад Манчестър Юнайтед, който утре гостува на Фулъм. Саутхамптън остава на предпоследната позиция с едва 12 точки от 15 мача в Премиър лийг. Това бе девето поражение за "светците" в първенството.

Снимки: Imago