"Морето" се оказа до колене за ЦСКА - София, "червените" с пети пореден успех като гост

ЦСКА - София не срещна кой знае какви трудности при визитата си на Черно море и спечели с 2:0 срещата си от 18-ия кръг на efbet Лига. Жеферсон откри резултата в 64-ата минута, а в 74-ата Марселино Кареасо удвои след груба грешка на Георгиев и подсигури петия порден успех на своя тим като гост.

И този двубой не мина без спорно съдийско решение, тъй като при 0:0 в 54-ата минута останаха сериозни съмнения за подмината дузпа в полза на домакините, когато Юга блъсна с ръце Василев в наказателното поле, но отговорникът за ВАР Васмир Ел-Хатиб не реагира.

24 Черно море - ЦСКА - София

Първото положение в срещата дойде в 8-ата минута, когато Матеуш стреля много опасно по диагонал, а топката профуча покрай дясната греда. "Червените" отговориха със сериозен пропуск на Назон в 24-ата минута. Тогава Атанасов уцели в главата Босанчич при опит да изчисти и рикошетът се получи като извеждащо подаване за тарана на гостите, който обаче не успя да реализира очи в очи с Георгиев.

След половин час игра Назон изведе Гарсес, който стреля силно в близкия ъгъл на Георгиев, но стражът на "моряците" изби. В 36-ата минута Вион отправи коварен удар отдалеч, който затрудни Георгиев, но все пак стражът на варненци изби, а задната ножица на Назон не се получи.

През втората част футболистите на Саша Илич отново бяха по-добрият отбор.

Две минути след почивката Турицов центрира отлично към Гарсес, който бе на два метра пред празната врата, но не уцели топката. Черно море отговори секунди по-късно с пробив на Василев отдясно. Песледва подаване по земя за Панайотов, но халфът шутира високо над вратата от 7-8 метра.

В 54-ата минута Юга блъсна с ръце набралия скорост Василев и домакините поискаха дузпа, но съдията Георги Гинчев остана безмълвен, а и отговорникът за ВАР Васмир Ел-Хатиб също не реагира, за което "червените" трябва да са им благодарни.

Така се стигна до 64-ата минута, в която ЦСКА - София поведе в резултата. Турицов центрира отдясно през зоната на Дичев, който бе извън терена поради контузия. Топката попадна в оставения непокрит Жеферсон. Бразилецът овладя и шутира от 13-14 метра фронтално срещу Георгиев, а топката мина покрай плонжа на вратаря за 0:1.

В 73-ата минута резервата Златев стреля по земя, а Бусато изби. Секунди по-късно гостите удвоиха след груба грешка на Георгиев. Кареасо отправи удар отдалеч по земя, стражът на варненци пробва да го улови, но топката мина между краката му и се търкулна в мрежата за 0:2.

В 93-ата минута Чарлс се откъсна сам срещу вратаря и шутира силно, но в обсега на Георгиев, който изби. Секунди по-късно Де Нойер си изкара втори жълт картон за разправия със съперник и бе изгонен.

ЧЕРНО МОРЕ 0:2 ЦСКА - СОФИЯ

0:1 Жеферсон 64
0:2 Марселино Кареасо 74

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георгиев, 3. Атанасов, 15. Босанчич, 32. Дичев, 2. Панов, 7. Матеуш, 88. Мимито, 20.Кета, 10. Василев, 71. Панайотов, 9. Иса

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 21. Юга, 22. Махмутович, 6. Петров, 19. Турицов, 5. Де Нойер, 3. Жеферсон, 7. Линдсет, 15. Вион, 27. Гарсес, 9. Назон

Снимки: Борислав Трошев