Арда попари Ботев (Пловдив) в добавеното време

Арда постигна пълен обрат срещу Ботев (Пловдив) в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Кърджалийският тим победи "канарчетата" с 2:1, след като изоставаха в резултата на полувремето. Антоан Бароан (21) изведе гостите напред. Лъчезар Котев (68) изравни през втората част. Ласана Ндиайе (90+5) отново даде преднина на домакините. От 75-ата минута Ботев трябваше да се справя с човек по-малко заради червен картон на Самуел Супрайен.

Двата отбора са съседи в класирането - домакините са 9-ти, а "канарчетата" точно зад тях, но след днешния успех Арда дръпна със седем точки на пловдивчани. Преди днешния мач Ботев бе с две поредни победи, докато домакините бяха обратния полюс - с две поредни поражения.

В 11-ата минута центриране от корнер беше отклонено от Антоан Бароан на втора греда. Анатоли Господинов обаче боксира и не позволи на Виктор Генев да засече. Арда отговори с далечен удар на Светослав Ковачев с левия крак. Шутът беше коварен и малко преди плонжа на Хидайет Ханкич топката отскочи от земята. Вратаря на Ботев обаче се намеси безупречно.

В 21-вата минута Ботев поведе с поредния гол на Антоан Бароан през този сезон. Дълго подаване на Реда Рабей намери Мохамед Брахими на линията на защитата. Той овладя топката, но загуби равновесие, а Антоан Бароан атакува кълбото с удар от движение. Ударът на нападателя беше насочен право в стража Анатоли Господинов, който обаче не се намеси по най-добрия начин и позволи на топката да се плете в мрежата.

В 33-ата минута Тонислав Йорданов отбеляза гол за Арда, който беше отменен заради засада. ВАР също потвърди ситуацията. Три минути по-късно Йорданов се нагърби с изпълнението на свободен удар. Шутът му от далечна дистанция прелетя над вратата на Ботев. В 38-ата минута домакините можеха да възстановят равенството, но гредата спря Лъчезар Котев. Полузащитникът на Арда стреля с десния си крак от над 20 метра, но нямаше късмет.

През второто полувреме двата тима трудно достигаха до голови положения, а вратарите не трябваше да се намесват, както през първата част. Все пак домакините бяха по-активно в търсенето на изравнително попадение. Такова дойде в 68-ата минута, в която Лъчезар Котев възстанови равенството в мача. Подаване на Светослав Ковачев намери Тонислав Йорданов. Той настъпа топката за Лъчезар Котев, чийто удар беше блокиран от защитник. С голяма доза късмет тя достигна до Иван Тилев, който отново подаде встрани към Котев, а последният просто насочи удара си в обратния ъгъл на вратата зад Ханкич.

В 71-вата минута Анатоли Господинов се справи след удар на Антоан Бароан, останал фронтално срещу вратата. В 75-ата минута гостите от Пловдив останаха с човек по-малко след червен картон на Самуел Супрайен. Бранителят на "канарчетата" изрита Светослав Ковачев, който пък се откъсваше опасно. Сякаш защитникът можеше да фаулира Ковачев по по-лек начин, задържайки го за фланелката, а не с ритник.

В 85-ата минута Ндиайе прати топката във вратата на Ботев, но голът не беше зачетен заради засада. Преди това топката се отби в сглобката след страхотен удар на Христо Иванов от въздуха. В петата минута на добавеното шестминутно продължение Арда стигна до втори гол и попари "канарчетата". Защитата на Ботев забрави за присъствието на Ласана Ндиайе в наказателното поле, а нападателят беше намерен с пас в коридор от Милен Желев. Ндиайе овладя, завъртя се и прати топката в мрежата.

АРДА - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1
0:1 Антоан Бароан (21)
1:1 Лъчезар Котев (68)
2:1 Ласана Ндиайе (90+5)

АРДА: 1. Господинов, 2. Али, 3. Сако, 8. Желев, 9. Йорданов, 10. Ковачев, 17. Коконов, 24. Петков, 33. Тилев, 77. Юруков, 80. Котев

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 13. Ханкич, 3. Конате, 4. Генев, 7. Брахими, 10. Току, 11. Бароан, 15. Етоо, 18. Супрайен, 22. Рабеи, 28. Ману, 44. Пунчец