Пике не записа минути в последния си мач заради спор със съдията и червен картон

Защитникът на Барселона Жерард Пике не завърши по най-добрия възможен начин кариерата си. В последния си мач с екипа на каталунците той не записа нито минута на терена, след като си изкара червен картон за спор със съдията.

Това се случи на полувремето на двубоя между Осасуна и Барса от 14-ия кръг на Ла Лига. Тогава каталунците губеха с 0:1 и бяха останали с човек по-малко на терена, след като реферът Хесус Хил показа два жълти и червен картон на Роберт Левандовски. Всички в Барса бяха изнервени от ситуацията, но изглежда Пике не е сдържал емоциите си и на полувремето е нападнал вербално рефера, който пък не се е поколебал да му покаже директен червен картон.

Така 35-годишният защитник не получи възможност да се появи в игра през второто полувреме и да запише поне няколко минути в последния мач в кариерата си. Както е известно, той преди дни изненадващо обяви, че спира с футбола.