Борнемут съкруши Евертън в Кaрабао къп

Борнемут поднесе известна изненада и разби с 4:1 гостуващия Евертън в един от сблъсъците на тимове от Премиър лийг в мач от третия кръг на Карабао Къп. Попаденията за “черешките” бяха дело на Джамал Лоу (7’), Джуниър Станислас (47’), Емилиано Маркондес (78’) и Джейдън Антъни (82’), а точен за “карамелите” бе Демарай Грей (67’).

Момчетата на Гари О’Нийл взеха преднина още преди да са изминали десет минути от началото на срещата, когато Джамал Лоу се разписа с удар от границата на наказателното поле, който след рикошет влетя в мрежата на Асмир Бегович.

Само в рамките на пет минути между 11-ата и 16-ата Евертън пропиля няколко добри положения за изравняване след удари на Том Дейвис, Джеймс Гарнър и Антъни Гордън.

Така отново домакините нанесоха нов удар в началото на втората част, когато сериозна грешка на Мейсън Холфейт даде възможност на Джуниър Станислас да търколи топката за 2:0. Появилият се накто резерва Демарая Грей успя да намали изоставането на Евертън след пас на Нийл Мупе в 67-ата минута с удар от границата на наказателното поле.

Това обаче не доведе до очакван сериозен натиск от страна на момчетата на Франк Лампард, а точно обратното - Борнемут вкара две нови попадения чрез Маркондес (78’) и Антъни (82’) в рамките на четири минути, за да оформят крайното 4:1.

В останалите двубои Лестър се справи с противник от Лига 2 в лицето на Нюпорт Каунти след гол на Джеймс Джъстин (44’) и две попадения на Джейми Варди.