ПСВ взе дербито с Аякс и стъпи на върха

ПСВ Айндховен победи Аякс за втори път този сезон, след като го направи за Суперкупата през юли, и се изкачи на върха в Ередивизи. Люк де Йонг и Ерик Гутиерес се разписаха за тима на Рууд ван Нистелрой, който спечели с 2:1. Резервата Лоренцо Лука върна едно попадение седем минути преди края.

Алфред Шрьодер пусна леко изненадващ състав, като на пейката остана Дейли Блинд. ПСВ поведе в 22-ата минута след центриране на Коди Гакпо, което бе засечено от Де Йонг. Нападателят се разписа в четвърти пореден мач срещу Аякс. Първото полувреме се превърна в оспорвана битка с доста емоции, но с малко положения. Домакините пропуснаха да изравнят малко преди почивката, но удар на Алварес с глава нацели гредата.

Гостите поведоха с два гола в 49-ата минута. След ъглов удар защитата на Аякс изчисти, но Веерман върна топката в наказателното поле. Де Йонг се справи с Алварес, но опитът му бе отклонен на пътя на Гутиерес, който вкара на празна врата. Малко по-късно вратарят на ПСВ направи страхотно спасяване след удар от дистанция на Алварес. Гостите получиха дузпа в 59-ата минута, но тя бе отменена след разглеждане с ВАР.

Влезлият като резерва Ел Гази удари греда от фал. Тимът на Ван Нистелрой не се възползва от пространствата, които Аякс оставяше, и трябваше да удържа преднината си в края, тъй като получи гол. Центриране на Бергаус бе засечено от воле от Лука, който отбеляза първия си гол за Аякс. С последния съдийски сигнал се стигна до меле между двата отбора, започнато от реакция на защитникът на ПСВ Рамальо, който се израдва в лицето на Алварес.

Снимки: Imago