Холанд влезе и донесе победата на останалия с 10 човека Ман Сити

Манчестър Сити спечели с 2:1 домакинството си на Фулъм. “Гражданите” имаха проблеми, тъй като в средата първото полувреме Жоао Кансело направи дузпа и получи червен картон. Хулиан Алварес откри резултата в 16-ата минута, а Андреас Перейра изравни в 28-ата минута. Ерлинг Холанд влезе като резерва и в 95-ата минута донесе победата на домакините с гол от дузпа.

Успехът изкачи тима на Пеп Гуардиола на върха. Ман Сити изпревари Арсенал с една точка, а лондончани утре имат дерби с Челси.

Отборът на Пеп Гуардиола започна с доминацията си от самото начало. Още в третата минута “гражданите” бяха близо до откриване на резултата. Атаката мина през Де Бройне и Кансело преди топката да се озове в Бернардо Силва. Ударът на португалеца бе отразен от Лено, но последва центриране на Де Бройне и неточен удар с глава на Силва. Вратарят на гостите трябваше да демонстрира качествата си и в деветата минута, когато направи страхотно спасяване след удар на Де Бройне от дистанция.

Сити поведе в 17-ата минута с гол на Алварес. Отлично подаване на Гюндоган изведе аржентинеца на добра позиция, а той стреля над Лено и откри резултата. “Гражданите” вкараха още едно попадение в 25-ата минута, но попадението бе отменено поради засада. Удар с глава на Родри бе отразен от Лено, а Стоунс прати топката в мрежата, но испанецът бе пред защитата при центрирането на Де Бройне.

Ситуацията на терена се промени в 26-ата минута, когато Винисиус изведе Хари Уилнъс зад защатата на домакините. Кансело го избута, а съдията отсъди дузпа и показа червен картон на бранителя. Според рефера той е бил последният човек в защитата и не е направил опит да играе с топката. Перейра бе точен от бялата точка и изравни резултата.

Численото преимущество не даде голямо предимство на Фулъм и “гражданите” стигнаха до още положения до почивката. Удар на Алварес бе отклонен, а Грийлиш стреля покрай вратата след добър пробив. В добавеното време на първата част Аканжи имаше шанс след центриране, но ударът му с глава не затрудни Лено.

Двата отбора играеха под силен дъжд още от първото полувреме, което допълнително затрудняваше действията им. След час игра Уилсън на добра позиция, но той стреля неточно. Гуардиола реши, че има нужда от промени и в 63-ата минута пусна в игра Ерлинг Холанд и Фил Фоудън, като извади Грийлиш и Алварес.

Влизането на Холанд промени остротата на атаките на Ман Сити. Отборът на Гуардиола натисна в търсене на победата, въпреки че беше с намален състав. В 68-ата минута норжецът не беше далече от гол, след като засече центриране на Гюндоган. Топката обаче мина покрай вратата. Няколко минути по-късно Холанд празнуваше. Той засече с глава центриране на Де Бройне. Играчите на домакините се радваха, но последва разглеждане с ВАР и решението бе, че нападателят е бил в засада.

Към края тимът на Гуардиола разчиташе на атаки, в които търсеше Холанд. Фулъм обаче започна да разиграва малко по-добре и при една атака можеше и да стигне до гол, ако играчите на гостите бяха завършили по-добре. Ман Сити до последно търсеше победата и в добавеното време стигна до нея. Де Бройне бе съборен от Антони Робинсън в наказателното поле и “гражданите” получиха дузпа, която Холанд реализира.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ФУЛЪМ 2:1
1:0 - Алварес (16)
1:1 - Перейра (28-д)
2:1 - Холанд (90+5)

Снимки: Imago