Национална лига футзал: Левски - Черно море

Икарди герой за Галатасарай с два гола срещу Бешикташ

Галатасарай победи Бешикташ с 2:1 в голямото дерби от 13-ия кръг на турската Суперлига. Над всички на терена беше Мауро Икарди. Аржентинският нападател отбеляза и двата гола за успеха на Галатасарай, а веднъж уцели и греда. За "черните орли" пък се разписа Дженк Тосун.

С победата Галатасарай изпревари днешния си съперник в класирането и вече е на 2-ро място. Отборът на Окан Бурук събра 24 точки - с две по-малко от водача Фенербахче, който в понеделник ще посрещне Сивасспор. Бешикташ остана на 5-а позиция с 22 точки, след като спечели само два от последните си 8 мача в първенството.

Преди почивката Галатасарай беше по-добрият отбор и заслужено взе преднина в 18-ата минута. Тогава Милот Рашица центрира към далечната греда, там Баръш Йълмаз свали топката с глава към Икарди, а той майсторски и я овладя и разстреля Мерт Гюнок. Феновете на "Джим бом" полудяха от радост, а техните любимци продължиха да атакуват в търсене на втори гол.

Попадение действително падна, но във вратата на домакините. В 28-ата минута Роман Саис центрира и Дженк Тосун по красив начин засече топката за 1:1. Опитният нападател беше най-опасният футболист на Бешикташ и в още няколко ситуации можеше да се разпише. В края на полувремето защитникът на "черните орли" Валентин Розие се контузи и вместо него влезе Тайфур Бингьол.

Втората част отново започна с натиск на Галатасарай. В 59-ата минута Серджо Оливейра прати топката в наказателното поле и Икарди беше точен с глава - 2:1. Аржентинецът вече има 4 попадения през сезона и се превръща във все по-ключова фигура за отбора си. В 71-ата минута той беше близо до хеттрик, но ударът му срещна гредата.

Четвърт час преди края гредата попречи и на Керем Актюроглу да вкара трети гол за Галатасарай. Последната интересна ситуация дойде в 84-ата минута, когато Дженк Тосун изскочи очи в очи с Фернандо Муслера, но уругвайският страж спаси. В добавеното време Галатасарай внимаваше и след последния съдийски сигнал феновете в жълто-червено можеха да празнуват.