Септември (София) и Хебър не успяха да се победят на Националния стадион

Септември (София) и Хебър не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Двата тима предложиха приличен мач, създаваха положения и пред двете врати и може да се каже, че равенството е най-заслуженият резултат. Първо Георги Търтов откри в 26-ата минута, а Атанас Кабов изравни през втората част (77’). В 14-ата минута пък Димитър Костадинов вкара във вратата на “зелените”, но попадението му бе отменено. В 37-ата минута Роберт Мазан получи директен червен картон за удар без топка при спряна игра, но след консултация с ВАР това решение бе отменено.

Първото по-интересно положение в срещата дойде в 3-ата минута. Тогава Атанас Кабов отне топката от Марсел, с хубав финт в близост до аутлинията се справи с друг защитник на Хебър и накрая центрира остро по земя към Мартин Петков. Нападателят на Септември обачи не успя да насочи добре кълбото и го прати в аут.

20 Септември (София) - Хебър (Пазарджик)

В следващите 10 минути двата тима стояха равностойно на терена. В 14-ата обаче домакините излязоха напред в резултата. Айкут Рамадан пусна към Мартин Петков, а той от своя страна изведе Димитър Костадинов. Бившият футболист на Левски остана сам срещу Петър Дебърлиев и с хубав шут успя да вкара за 1:0. Веднага обаче флагът на страничния съдия се вдигна за засада, а при повторението се видя, че още Рамадан е бил зад последния защитник при изграждането на атаката на Септември.

3 минути по-късно Мартин Николов подаде към Димитър Костадинов, който с хубав финт се справи със защитник на “зелените” и си освободи място за стрелба. Този път засада нямаше, но шутът на нападателя бе прекалено неточен.

В следващите минути домакините натиснаха своя съперник и организираха повече атаки, но до попадение не се стигна. В 27-ата минута обаче Богомил Божуркин отне топката от защитник на септемврийци и напредна по левия фланг. Последва пас по земя към Георги Търтов, който от своя страна прокара топката покрай Димитър Шейтанов и откри резултата - 0:1.

В 37-ата минута се разви една от най-интересните ситуации в двубоя. Септември получи правото да изпълнява свободен удар в средата на терена. При спряна игра обаче Роберт Мазан изблъска с рамо в гръб Илия Миланов. Футболистът на домакините се хвана за лицето и се свлече веднага на земята, а главният съдия Кристиян Колев вдигна директен червен картон на играча на Хебър. След преразглеждане на ситуацият с ВАР обаче, реферът отмени решението си и вдигна на двамата по един жълт картон.

До края на полувремето повече интересни ситуации липсваха. Така тимът от Пазарджик се оттегли с гол аванс на почивката.

Второто полувреме започна с опасно положение за Хебър. Георги Търтов проби добре отляво, доближи се до врата на Шейтанов и пусна успореден пас настрани към свой съотборник, който да засече на опразнената врата. Защитник на Септември обаче успя да се намеси и изби.

В следващите минути двата тима стояха равностойно на терена, като гостите бяха малко по-активни в предни позиции и създаваха повече напрежение в наказателното поле на домакините. Те от своя страна отговориха с мощен удар на Кабов от дистанция, който обаче профуча покрай страничния стълб.

В 73-ата минута Кабов се измъкна от Сила и подаде по земя към Петков, който дебнеше около точката за изпълнение на дузпа. Ударът на нападателя обаче се оказа прекалено слаб и не намери очертанията във вратата. 2 минути по-късно обаче столичани се върнаха в мача. Кабов получи хубаво подаване по въздух, пое на гърди и остана очи в очи с Дебърлиев. Офанзивният футболист на домакините стреля мощно в близкия ъгъл и успя да прокара топката във вратата на Хебър - 1:1.

Веднага след това "зелените" отговориха с опасна атака, от която се създаде напрежение в наказателното поле на Септември, което обаче не доведе до нищо. В 85-ата минута Муса Сила центрира добре отдясно към наказателното поле и постави топката точно на крака на влезлият от пейката Валпорт. Той обаче изпрати топката високо над напречната греда и не изпите рефлексите на Шейтанов.

До края на двубоя двата тима не успяха да си вкарат повече и така си поделиха по една точка.

В генералното класиране Хебър остава на 14-ото място с 12 пункта, като вече е в серия от 4 поредни мача без успех. Септември от своя страна е с 2 места по-нагоре с 14 точки, но рискува да бъде изпреварен от Берое.

СЕПТЕМВРИ 1:1 ХЕБЪР

0:1 Георги Търтов (27)
1:1 Атанас Кабов (75)

Стартови състави:

Септември: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 7. Айкут Рамадан, 8. Александър Тодоров, 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов, 26. Илия Миланов, 23. Йоан Гаврилов, 20. Мартин Петков, 13. Мартин Николов, 9. Димитър Костадинов;

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 39. Ивайло Михайлов, 38. Хлеб Бухал, 28. Осира Корнел, 8. Алехандро Гарсия, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 3. Богомил Божуркин, 98. Георги Търтов, 97. Венсан Марсел, 9. Есеола Хабиб.