Ботев (Пд) скри топката на Ботев (Враца), Ману се отчете с хеттрик

Ботев (Пловдив) разби Ботев (Враца) с изразителното 6:0 до момента в среща от 17-ия кръг на efbet Лига. Виктор Генев (12) беше точен за домакините във втори преден мач, а Елвис Ману (18) удвои малко след това. Отново Ману (57) отбеляза втори гол в мача и покачи. Автогол на Луиз Фелипе (59) отказа врачани. Елвис Ману оформи своя хеттрик в 68-ата минута след солова акция. Антоан Бароан (83) също отбеляза дежурния си гол за този сезон с техничен шут по земята. В 88-ата минута Николай Минков получи два жълти и респективно червен картон в рамките на няколко секунди.

В последните три срещи между двата тима “канарчетата” записват 1 победа, 1 равенство и 1 загуба. От общо изиграни 64 мача помежду си, “жълто-черните” са с 27 победи в актива си, 14 равенства и 23 загуби срещу “зелените”.

В 3-ата минута след щастлив рикошет топката достигна до Елвис Ману. Той стреля от движение, до ударът му премина встрани от вратата. Три минути по-късно Рой Херман нагласи топката на левия си крак в наказателното поле и стреля, но право в ръцете на стажа Красимир Костов.

В 10-ата минута Херман беше намерен то Емануел Току на десния фланг. Последва центриране от израелския защитник, което намери Мохамед Брахими на втора греда. Там нападателят засече с крак от въздуха, но топката излезе в аут.

В 12-ата минута Ботев поведе в резултата с гол с глава. Защитникът беше най-собразителен в наказателното поле след центриране на Рой Херман и се отчете с второ попадение във втори пореден мач.

Врачанският тим отговори с удар, който по никакъв начин не затрудни Ханкич. Така се стигна до 18-ата минута, в която пас в дълбочина на Брахими намери Елвис Ману на линията на защитата. Нападателят със залъгващо движение се справи със защитник и прати топката в мрежата.

Веднага след попадението Красимир Костов отрази силен шут на Дилан Мертенс. В 26-ата минута Костов предотврати сигурен гол и се отчете с прекрасно спасяване с една ръка след удар на Току, насочен точно под гредата.

В 28-ата минута Костов внимаваше при нов удар на Дилан Мертенс. Последва размяна на неточни удари. Първо Диеаго Фераресо прати топката на отсрещното помощно игрище, а след това Брахими стреля високо над вратата В 40-ата минута Дилан Мертенс потърси далечния ъгъл на вратата, но и той заложи повече на силата, отколкото на точността.

В 43-ата минута Ботев (Враца) бе близо до намаляване на резултата след коварен удар на Чавдар Ивайлов, при който Ханкич беше принуден да парира в корнер.

Второто полувреме започна с далечен шут на Жан Пиер Да Силва, който попадна право в ръцете на Ханкич. В ответната атака Емануел Току изскочи зад гърба на защитата на гостите и прати топката на трети път във вратата на Красимир Костов. Попадението веднага бе отменено заради засада, а ВАР потвърди ситуацията след преразглеждане.

В 51-вата минута втори гол на Ботев не бе зачетен. Дилан Мертенс отне топката от Йохан Валбуена, след което напредна и подаде към напълно свободния вляво Елвис Ману. Той на празна врата се разписа за втори път в срещата, но веднага след това главният съдия даде сигнал за нарушение срещу Валбуена, което изнерви публиката в Коматево.

В 55-ата минута Брахими предпочете на шутира, вместо да подаде. Той беше намерен в наказателното поле, но ъгълът му не бе голям, а вратарят Красимир Костов беше пласиран много добре. Секунди по-късно изстрел на Емануел Току малко преди дъгата прелетя над горната греда.

В 57-ата минута пловдивчани направиха резултата класически. Мохамед Брахими се завъртя добре и просто пусна топката в предни позиции, където трима футболисти на "канарчетата" бяха останали в положение на засада. Това обърка защитата на гостите и позволи на Дилан Мертенс от втора позиция да атакува топката. Последва техничен пас на халфа в коридор към Ману, който пък отклони към вратата на Костов за 3:0.

Радостта на бултрасите не бе приключила и техните любимци стигнаха до четвърти гол. Брахими опита центриране по земя към втора греда, където Ману се бе позиционирал добре. Луиз Фелипе опита да пресече подаването, но вместо това прати топката в собствената си врата.

В 66-ата минута Току беше оставен да шутира необезпокоявано и Костов трябваше да плонжира, за да отрази силния удар. Той обаче капитулира за пети път в този двубой две минути по-късно. Елвис Ману се разходи между защитниците на гостите и с добре насочен удар оформи своя хеттрик

Ботев не спря дотук и стигна до шести гол. Дежурното си попадение за "канарчетата" през този сезон отбеляза Антоан Бароан. Той беше намерен от Па Конате с подаване по земя, а нападателят от движение обърна ъгъла и промуши топката между врачанската защита.

В 88-ата минута Николай Минков получи два жълти и респективно червен картон в рамките на няколко секунди. Първият му жълт картон бе заради това, че Минков влезе на терена без разрешение след оказана медицинска помощ. Вторият жълт картон пък беше вдигнат заради това, че футболистът потърси обяснение от съдията.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - БОТЕВ (ВРАЦА) 6:0
1:0 Виктор Генев (12)

2:0 Елвис Ману (18)
3:0 Елвис Ману (57)
4:0 Луиз Фелипе (59 авт)
5:0 Елвис Ману (68)
6:0 Антоан Бароан (83)

Вероятни състави:

БОТЕВ (ПД): 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето‘о, 24. Джаспър Ван Хертъм, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец;

БОТЕВ (ВР): 76. Красимир Костов, 8. Диего Фераресо, 15. Мирослав Маринов, 19. Браян Переа, 21. Жан Пиер Да Силва, 4. Луиз Фелипе, 88. Йохан Валбуена, 3. Мартин Кавдански, 23. Браян Мендоса, 17. Чавдар Ивайлов, 91. Венцислав Христов;