Апоел Беер Шева напусна Европа с разгромна победа

Апоел Беер Шева разби Аустрия (Виена) като домакин с 4:0 в последен мач от група “С” на Лигата на конференциите, но не успя да изпревари конкурента си за второто място Лех (Познан), с което отборът от Израел окончателно отпадна от Европа.

Домакините обелязаха по две побадения през двете части. През първото полувреме бяха точни Сагив Йехекзел (29’) и Рамиз Сафури (33’). След почивката попаднеията отбелязаха Итай Шехтер (63’) и Йоханес Хандъл (73).

С победата Апоел Беер Шева събра 7 точки и завърши на трето място. Аустрия (Виена) пък са последни с 2 точки и напускат Европа без победа. На първо място в група “С” е Виляреал с 13 точки, а подвалстник е Лех (Познан) с 9 пункта.