Арсенал се пребори за първото място след минимален успех срещу Цюрих

Арсенал си осигури първото място в група "А" на Лига Европа, след като победи с минималното 1:0 Цюрих на "Емиратс" в битка от последния кръг на груповата фаза. Киърън Тиърни отбеляза единственото попадение в 17-ата минута. Удар на Бен Уайт бе блокиран като че ли с ръка от бранител на гостите, но топката стигна до шотландеца, който с изстрел от границата на наказателното поле я прати в десния ъгъл. Нкетия и Виейра пропуснаха да увеличат преднината на лондончаните преди почивката.

През второто полувреме Арсенал вече нямаше такова превъзходство и липсата на второ попадение притесни до известна степен домакините. Попадение на Гереро за Цюрих бе отменено заради засада, а Вюник пропусна добра възможност да изравни резултата.

В крайна сметка "топчиите" запазиха аванса си и постигнаха важна победа. Цюрих пък остана на последно място в групата с едва три точки.

В другия двубой от групата ПСВ Айндховен победи с 2:1 Бодьо/Глимт като гост и остана на втората позиция с актив от 13 точки. Норвежците са трети и ще продължат напролет в Лигата на конференциите. Алфонс Сампстед си отбеляза автогол в 36-ата минута, а Йохан Бакайоко удвои в 52-рата. Така Бодьо инкасира едва втора загуба в последните си 16 домакински срещи в евротурнирите. Успехът на ПСВ обаче се оказа недостатъчен за първото място в групата.

Снимки: Imago