Гент спечели директната бика с Молде за подгласник на Юргорден

Гент си осигури участие в елиминационната фаза на Лигата на конференциите за втори пореден сезон, след като разби с 4:0 Молде в последния си мач от група "F". И четирите попадения паднаха през втората част на двубоя. Андрю Хюлсагер откри резултата в 52-рата минута с помощта на рикошет. Десет минути след това Бруно Годьо удвои с удар отблизо. В 80-ата Свен Кумс прехвърли Карлстрьом за 3:0, а Юго Кайперс оформи крайни резултат минута преди изтичането на редовното време, след като бе точен от дузпа.

Така Гент завърши на второ място в групата с актив от осем точки - една повече от Молде.

Лидерът Юргорден очаквано победи играещия само за честта си Шамрок Роувърс у дома и завърши с 16 точки. Магнус Ериксон реализира единственото попадение в 19-ата минута, след като отблизо засече центриране на Холмберг. Това бе пети пореден успех за шведския тим във всички турнири.

Снимки: Imago