Славия (Прага) не успя да победи Сиваспор и приключи с Европа

Славия (Прага) се сбогува с Лигата на конференциите, след като не успя да победи Сивасспор в последния си мач от група “G”. Срещата в чешката столица завърши при резултат 1:1, след който домакините си тръгнаха с наведени глави. Освен това и другият мач в групата между ЧФР Клуж и ФК Балкани не се разви в полза на чехите, след като румънците спечелиха с 1:0.

Мачът бе без значение за турския клуб, който вече си бе осигурил класиране напред. Въпреки това той игра за честта си и дори пръв откри резултата в мача в 28-ата минута от дузпа, реализирана от Макс Градел.

Славия направи всичко възможно да направи обрат и в 68-ата минута стигна до изравняване с доза късмет след автогол на Димитриос Гутас. Домакините обаче не успяха да вкарат втори гол и това се оказа фатално.

В крайна сметка Славия завършва на 3-тата позиция в крайното класиране с 8 точки, а Сивасспор печели групата с 11 точки в актива си.