Панавежис и Наско Милев с важна победа

Отборът на Панавежис постигна важна победа с 3:1 над един от преките си конкуренти за челните места в лицето на Хегелман. Срещата бе от 34-тия кръг на първенството на Литва. Българският нападател Наско Милев започна мача като титуляр и остана на терена 77 минути, преди да бъде заменен от Себастиан Васкес.

Домакините поведоха още в 7-ата минута от дузпа, реализирана от Йован Чадженович. Само десет по-късно Еливелто удвои.

Хегелман бързо върна интригата в мача, връщайки едно попадение чрез Алекс Негуеба в 19-ата минута.

Панавежис обаче реши всичко в своя полза в добавеното време на мача, когато Джефри Сарпонг оформи крайното 3:1.

С тази победа Панавежис излезе на 4-тото място в класирането с 55 точки и два мача по-малко. Хегеман е на 2-рата позиция с 57 точки. Водач е Жалгирис със 75 точки и 4 мача по-малко.