Берое затъна и във Враца

Отборът на Ботев (Враца) победи с 2:0 като домакин Берое в последния мач от 16-ия кръг на efbet Лига. Чавдар Ивайлов откри резултата в средата на първата част, а малко преди почивката Венцислав Христов удвои.

Домакините се възползваха от създадените положения пред вратата на Иван Краджов, докато гостите така и не съумяха да организират нещо по-опасно в отсрещното наказателно поле и логично си тръгват с наведени глави от Северозапада. Старозагорци са в доста тежка ситуация, докато врачани взеха глътка въздух след също труден период.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута. Тогава Чавдар Ивайлов напредна към наказателното поле и с плътен удар по земя не остави шансове на Иван Караджов, който не успя да реагира.

Минута преди края на първата част Ботев вкара втори гол. Венцислав Христов бе изведен зад защитата на старозагорци и хладнокръвно прати топката покрай Караджов за 2:0.

През втората част голови положения пред двете врати почти нямаше, което вършеше работа за Ботев (Враца), а Берое така и не намери идеи в предни позиции. В последната минута на срещата домакините стигнаха и до трети гол, дело на Клери Сербер, но правилно бе маркирана засада при изграждането на атаката. Така или иначе за Ботев (Враца) вечерта бе добра и играчите на Даниел Моралес се поздравиха с важни три точки.

В класирането Ботев (Враца) вече има 14 точки и заема 11-а позиция. Берое пък остава с 13 и са и на 13-о място. Играчите на Николай Киров вече шест мача нямат победа и облаците се сгъстяват.

БОТЕВ (ВРАЦА) 2:0 БЕРОЕ
1:0 Ивайлов (17)
2:0 Караджов (44)

Състави:

БОТЕВ (ВРАЦА): 76.Костов, 23. Мендоса, 3. Кавдански, 4. Соарес, 8. Фераресо, 6. Георгиев, 17. Ивайлов, 19. Переа, 15. Маринов, Генов, 91. Христов

БЕРОЕ: 1. Караджов, 3. Пиргов, 5. Фонтен, 6. Руи Педро, 11. Траоре, 13. Анисе, 8. Серкан, 17. Георгиев, 77. Пенчев, 16. Мечев, 9. Луизиньо

СЪДИЯ: Ивайло Стоянов
СТАДИОН: "Христо Ботев", Враца
НАЧАЛО: 17:30 часа