Ботев (Пловдив) се измъчи срещу Хебър, Виктор Генев се превърна в герой

Отборът на Ботев (Пловдив) постигна много важен успех с 2:1 над Хебър в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига. Първото попадение на стадион "Васил Левски" реализира Антоан Бароан от дузпа в 27-ата минута. В 57-ата минута Хлеб Бухал изравни резултата. В герой за "канарчетата" се превърна Виктор Генев, който донесе трите точки на своя тим десет минути преди края на мача.

Това бе първа победа за Ботев (Пловдив) като гост от началото на сезона. По този начин "канарчетата" събраха актив от 16 точки, което ги поставя на 10-о място във временното класиране. Хебър пък остава на 14-а позиция с 11 пункта.

Първата любопитна ситуация в двубоя дойде в 11-ата минута, когато домакините опитаха контраатака, но Хидайет Ханкич внимаваше. Стражът излезе и изби топката в тъч.

19 Хебър (Пазарджик) - Ботев (Пловдив)

В 21-ата минута Антоан Бароан отправи силен шут от границата на наказателното поле, но кълбото прелетя над целта.

Отговорът на "зелените" не закъсня. Октай Хамдиев комбинира добре с Венсан Марсел, който се озова на перфектна позиция, за да открие резултата, но атакуващият футболист шутира силно, но и доста неточно.

В 27-ата минута Мохамед Брахими бе съборен в наказателното поле от Петър Дебърлиев. Главният съдия Драгомир Драганов посочи бялата точка. Зад топката застана Антоан Бароан, който хладнокръвно заби поредния си гол в шампионата.

В 36-ата минута Елвис Ману подаде към Брахими, който стреля, но топката бе уловена от вратаря на "зелените".

В 57-ата минута домакините изравниха резултата. Богомил Божуркин се справи с Димитър Тонев в наказателното поле, след което пусна пас по земя към Хлеб Бухал, който с майсторски шут матира Хидайет Ханкич.

Пет минути по-късно Венсан Марсел стреля с глава от добра позиция, но нападателят не успя да нацели кълбото.

В рамките на 60 секунди футболистите на Ботев (Пловдив) нацелиха три греди. При ситуациите обаче бяха маркирани засади от страничния рефер. Мохамед Брахими нацели страничния стълб, а при добавката Елвис Ману заби кълбото в горната. Третата греда пък бе на резервата Николай Минков, който от близка дистанция прати кълбото също в страничния стълб.

В 80-ата минута капитанът на гостите Виктор Генев върна преднината на своя тим. Опитният бранител засече майсторски с глава центриране от корнер, за да накаже Петър Дебърлиев.

До края на срещата защитата на "жълто-черните" се справи на ниво и не позволи на играчите на Владимир Манчев да стигнат до точката.

В следващия кръг Ботев (Пловдив) приема Ботев (Враца), а Хебър ще гостува на Септември (София).

ХЕБЪР - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:2

0:1 Антоан Бароан (27-дузпа)
1:1 Хлеб Бухал (57)
1:2 Виктор Генев (80)

Стартови състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов, 38. Хлеб Бухал, 28. Осира Корнел. 27. Роберт Мазан, 8. Алехандро Гарсия, 3. Богомил Божуркин, 97. Венсан Марсел, 17. Арсенио Валпорт, 98. Георги Търтов, 77. Октай Хамдиев

Ботев (Пловдив): 13. Хидайет Ханкич, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 22. Реда Рабей, 23. Димитър Тонев, 24. Йеспер ван Хеертум, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

СЪДИЯ: Драгомир Драганов
СТАДИОН: "Васил Левски", София