Тимът на Гамаков продължава да се мъчи

Милен Гамаков игра цял мач и получи жълт картон при домакинската загуба на Тараз с 0:2 от шампиона Тобол в 25-ия кръг на казахстанското първенство. Това беше 14-и пореден мач без победа за тима на българина, който заема 9-о място в класирането с 28 точки.

Асхат Тагиберген вкара и двата гола за гостите. Той откри резултата в 30-ата минута, а в 39-ата отбеляза още едно попадение за Тобол. В средата на втората част Жалгас Жаксиликов от Тараз получи директен червен картон.

Водачът Актобе водеше с 2:0 като гост на Ордабаси, но с два гола от дузпи домакините стигнаха до 2:2 и този резултат може да се окаже фатален за шампионските амбиции на Актобе. Тимът има с две точки повече от Астана, но бившият отбор на Станимир Стоилов още не е изиграл двубоя си от този кръг.