Йокохама Ф Маринос е на една победа от титлата в Япония

Йокохама Ф Маринос е на една победа от първа титла в първенството на Япония от 2019-а година насам, след като в предпоследния 33-и кръг победи Урава Ред Даймъндс с 4:1. Титлата можеше да стане факт и днес, но преследвачите от Кавазаки Фронтале спечелиха с 2:1 срещу Висел Кобе с късна дузпа и така дистанцията от 2 точки остана. Йокохама Ф Маринос е на върха с 65, срещу 63 за защитаващия титлата си Кавазаки. По два гола за Йокохама Ф Маринос вкараха бразилците Елбер за 1:0 и 3:0 и Андерсон Лопеш за 2:0 и 4:0.

Кавазаки излезе напред срещу Висел в 20-ата минута благодарение на техничното изпълнение на друг бразилец – Марсиньо. Но 6 минути след началото на второто полувреме Юки Кобаяши изравни, изпращайки топката в мрежата от близо 30 метра. 6 минути преди края Акихиро Йенага от дузпа осигури успеха на Фронтале. За Висел Кобе в последния четвърт час на мача се появи легендата на Барселона Андрес Иниеста, който замени именно автора на попадението Кобаяши. Бившият нападател на Лудогорец (Рз) Пиерос Сотириу не игра за Санфрече Хирошима, който отстъпи с 1:2 у дома на Консадоле Саппоро. Отборът на кипърския нападател е на 3-о място в класирането с 54 точки и трябва да запази тази позиция в последния кръг другата седмица.

Снимки: Imago