Христо Янев дебютира с точка срещу Локо (Пловдив), тежка контузия беляза мача

Oтборите на Пирин (Благоевград) и Локомотив (Пловдив) завършиха при резултат 0:0 в двубой от 16-ия кръг на efbet Лига. Дебют начело на "орлетата" направи Христо Янев, който смени на треньорския пост Красимир Петров.

Първата интересна ситуация в двубоя дойде в седмата минута. Андрей Йорданов се откъсна по лявото крило, след което беше съборен в наказателното поле. "Орлетата" имаха претенции за дузпа, но се оказа, че атакуващият футболист на домакините е бил в положение на засада.

В 21-ата минута Луан стреля с глава след корнер, но над вратата на Янко Георгиев.

Домакините отговориха с неточен изстрел на Николай Бодуров. Опитът му обаче бе твърде неточен, за да затрудни стража на Локомотив.

В края на първата част "орлетата" направиха много сериозен пропуск. Нападателят на тима Станислав Костов бе изведен сам срещу Динко Хоркаш. Опитният стрелец обаче стреля покрай вратата.

В 61-ата минута Джовани отправи страхотен удар от фал. Вратарят на домакините Максим Ковальов изби кълбото с върха на пръстите си, след което топката докосна и гредата, за да излезе в корнер. Секунди по-късно стражът отново трябваше да се намесва решително. Александър Василев отправи коварен удар по земя, но Ковальов се справи.

В 77-ата минута Радослав Цонев центрира отлично от корнер на втора греда, където бе оставен непокрит Николай Бодуров. Капитанът отправи удар с глава, но Динко Хоркаш се справи със ситуацията.

В 83-ата минута Петър Занев пострада сериозно. Опитният бранител удари много лошо главата си в земята при единоборство с футболист на "смърфовете". На терена пристигна и линейка, която веднага го откара към болницата.

В 92-ата минута Максим Ковальов се отличи за пореден път със спасяване. Гостите изпълниха корнер, от който се получи разбъркване, а Тодор Павлов отклони, но стражът запази мрежата си суха. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

По този начин Пирин събра актив от 9 точки, което ги оставя на 15-о място във временното класиране. Локомотив (Пловдив) пък вече има 30 пункта.

ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:0

Стартови състави:

Пирин (Благоевград): 21. Янко Георгиев, 5. Николай Бодуров (К), 45. Христофор Хубчев, 3. Петър Занев, 20. Чебраилс Макрецкис, 10. Славчо Шоколаров, 18. Мартин Смоленски, 17. Радослав Цонев, 26. Иван Тасев, 11. Андрей Йорданов, 9. Преслав Йорданов

Локомотив (Пловдив): 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 3. Луан, 13. Матеус, 15. Пиер Зебли, 10. Джовани, 14. Димитър Илиев (К), 7. Бабакар Дион. 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен

Снимки: startphoto.bg