Хартс победи РФС, но вечерта беше тъжна

Хартс победи РФС с 2:1 в домакинството си от 5-ия кръг в група "А" на Лигата на конференциите. Този успех обаче не зарадва особено шотландците, които още преди началото знаеха, че шансовете им за продължаване напред в турнира се изпариха, след като Фиорентина победи Истанбул Башакшехир в ранния мач (2:1).

Все пак "сърцата" играха за честта си и за своите фенове и ги зарадваха с победа. Домакините поведоха с два гола още преди изтичането на първия четвърт час. Лоурънс Шенкланд откри в 3-тата минута, а Андрю Халидей удвои в 12-тата.

РФС върна интригата в 39-ата минута чрез Кевин Фрайзенбихлер, но гостите не успяха да направят нищо повече. Накрая те завършиха срещата и с човек по-малко, след като Виталис Ягодинскис бе изгонен в 90-ата минута.

С тази победа Хартс има 6 точки в актива си и се намира на 3-тото място в групата, но няма как да се добере до 2-рата позиция, тъй като изостава на 4 точки зад Фиорентина. РФС остава на дъното с 2 точки.