Кике Сетиен не успя да дебютира с победа начело на Виляреал

Виляреал пропусна да запише победа в първия мач на Кике Сетиен начело на тима, след като направи 2:2 с Апоел (Беер Шева). Всъщност двубоят нямаше толкова голямо значение за "жълтата подводница", тъй като отборът бе сигурен победител в група "С" на Лигата на конференциите. С този резултат пък гостите запазиха шанс за продължат напред, тъй като в момента изостават на две точки зад Лех (Познан). В последния кръг Апоел приема отбора на Аустрия (Виена), който е на последно място в групата. Лех пък е домакин на Виляреал. От изхода на тези две срещи зависи кой ще завърши на второ място.

Иначе Виляреал не игра лошо и имаше предимство през по-голямата част, но пропусна шансовете си. Гостите поведоха 52 секунди след началото на втората част, когато Тонер Хемед реализира дузпа, отсъдена за игра с ръка на Манди. Само десетина минути след това Самуел Чуквуезе изравни, а в 70-ата минута Арно Данжума донесе пълен обрат на Виляреал. Домакините обаче не задържаха преднината си и допуснаха изравняване в 79-ата минута, когато точен бе Сагив Йехекзел.

В другия мач от групата Аустрия Виена спечели едва втората си точка след 1:1 с Лех Познан. Микаел Ишак даде аванс на гостите в 48-ата минута след добавка отблизо. В 70-ата минута Джак Келеш изравни след непохватен опит за изчистване на Ребочо, след който нападателят излезе сам срещу вратаря на гостите и не сгреши.

Снимки: Imago