Запознайте се с англичанина в Ювентус, който за малко да спаси тима срещу Бенфика

Във вторник вечер Ювентус загуби с 3:4 при гостуването си на Бенфика в Шампионската лига, с което загуби шансове да продължи напред в турнира. Италианците дори изоставаха с 1:4 до 77-ата минута, но пък можеха да спечелят и точка, защото върнаха две попадения, а в края имаха “златен шанс” за още едно.

В основата на късния щурм на торинци се оказа едно 19-годишно момче, което допреди няколко дни дори не беше дебютирало за първия тим на Юве. Става дума за Самуел Айлинг-Джуниър, който е англичанин и играе за дубъла. Талантът се появи като смяна в 70-ата минута и зае позиция по лявото крило. Само седем минути по-късно той асистира на Аркадиуш Милик за 2:4, а след още две изработи и гола на Уестън Маккени за 3:4.

Айлинг-Джуниър продължи да блести на фланга и минута преди края намери съотборника си Матиас Суле, който обаче от идентична позиция като тази на Милик не уцели вратата.

Айлинг-Джуниър е юноша на Челси, а в Ювентус е от 2020 година. Преди дни той получи и първите си минути за “старата госпожа” в Серия “А”, влизайки като смяна срещу Емполи. В дубъла британецът играе основно отдясно и има офанзивни функции.

Вчера заедно с него в 70-ата минута се появи и споменатият Суле. Той е аржентинец на 19 години, като също пристигна в Торино през 2020 г.