Хебър и Берое не се победиха в здрав мач, Киров остава без успех начело на заралии

Хебър и Берое завършиха наравно 1:1 в последен мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора предложиха здрав сблъсък на стадион "Васил Левски", който обаче не излъчи победител.

И двете попадения в срещата паднаха през първото полувреме. Стив Траоре откри резултата за заралии още в седмата минута, но в края на частта Георги Търтов (41) възстанови равенството. След почивката липсваха интересни ситуации пред двете врати, като гол на Абубакар Тунгара бе отменен заради нарушение в атака.

22 Хебър - Берое

По този начин старозагорци остават без успех под ръководството на Николай Киров и вече в пети пореден шампионатен мач не могат да намерят пътя към трите точки.

Пазарджиклии също не се намират в най-добрата си форма и остават на 14-о място с актив от 11 точки. Берое заема 12-а позиция в класирането с 13 пункта.

Гостите откриха резултата още с първата си опасност в срещата. Старозагорци организираха добро нападение отдясно, последва центриране към наказателното поле, а футболистите на Хебър не успяха да изчистят топката по най-добрия начин. Тя попадна в Стив Траоре, който прати кълбото неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата с плътен удар.

Берое продължи да атакува и в следващите минути, но така и не успя да стигне до ново голово положение пред Петър Дебърлиев.

В средата на първото полувреме Арсенио Валпорт засече подаване на Търтов, но изстрелът му с глава мина над целта.

Малко след като измина половин час игра Осира Корнел се озова на добра стрелкова позиция в противниковото наказателно поле, но ударът му попадна право в ръцете на Иван Караджов, който се отчете с добра намеса.

В 38-мата минута Георги Търтов действа индивидуално и от далечно разстояние стреля опасно под гредата, но стражът на заралии успя да избие над вратата.

По-добрата игра на домакините продължи и логичното се случи в 41-вата минута. Венсан Марсел отправи коварен изстрел извън наказателното поле, който затрудни Караджов. Вратарят отрази удара, но не успя да улови топката, а при добавката Търтов се оказа на точното място и не сгреши.

Втората част започна равностойно, като липсваха интересни ситуации пред някоя от двете врати.

В 65-ата минута Абубакар Тунгара прати топката в мрежата на Дебърлиев, но попадението бе отменено заради нарушение срещу играч на Хебър.

Четвърт час преди края на редовното време появилият се от резервната скамейка Луизиньо получи страхотно подаване в пеналтерията, но засече кълбото с рамо и не застраши стража на пазарджиклии.

В оставащите минути футболистите на Берое потърсиха победен гол, но такъв не падна и резултатът се запази непроменен.

ХЕБЪР 1:1 БЕРОЕ

0:1 Стив Траоре (7)
1:1 Георги Търтов (41)

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (К), 55. Олексий Лобов, 28. Осира Корнел, 27. Роберт Мазан, 98. Георги Търтов, 5. Мартин Михайлов, 17. Арсенио Валпорт, 19. Муса Сила, 97. Венсан Марсел, 3. Богомил Божуркин, 77. Октай Хамдиев

БЕРОЕ: 1. Иван Караджов (К), 5. Томас Фонтен, 6. Рука, 7. Лукас Мартинс, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 13. Абел Анисе, 14. Стилиян Николов, 17. Спас Георгиев, 77. Божидар Пенчев

Снимки: Борислав Цветанов