Локомотив (Пловдив) излъга Национал при 17-годишните

Локомотив (Пловдив) спечели гостуването си на Национал с минималното 1:0 в среща от 10-ия кръг на Елитната група до 17 години. Двубоят започна с много битка и малко футбол.

Първото добро положение се разкри пред “смърфовете”, когато в 30-ата минута Виан Станков се озова очи в очи с вратаря на Национал, но пропусна.

Последва добра ситуация за домакините, след центриране отдясно на Боян Рангелов и удар на Данаил Михайлов, но стража на Локо спаси. Така двата отбора се прибраха на почивка при нулево равенство.

Второто полувреме бе далеч по интересно. В 55-ата минута гостите стигнаха до победното попадение, дело на влезлия като резерва Аксел Велев. Национал отговори с няколко добри ситуации, при една от които играчите претендираха, че топката е преминала голлинията на Локомотив, но реферите бяха на друго мнение.

В края на мача се стигна и до червен за Деян Ненков от Национал.